Лицарі поїхали, але обіцяли повернутися. Післямова до фестивалю «Стара фортеця»

Міжнародний фестиваль історичної реконструкції «Стара фортеця. Подорож крізь століття», що 24-25 червня проходив у Тростянці, в старовинній фортеці «Круглий двір», завершився. Рекордний за кількістю учасників, він вкотре зачарував глядачів, залишив приємні враження у його учасників. Участь у поєдинках цього року брали лицарі з Києва, Харкова, Сум, Житомира, Полтави, Первомайська, Одеси, Донецька, Дніпропетровська та Запоріжжя, а також  з Молдови та Франції. Вперше на «Стару фортецю» прибула команда із Західної України – із міста Ужгород.

Почесним гостем фестивалю став консул республіки Польща у Харкові Ян Здановський, який разом із міським головою Юрієм Бовою урочисто відкрили фестиваль залпом із гармат.

У лицарських боях, які до речі, у кінці минулого року було офіційно віднесено до контактних видів спорту, свої здібності і силу демонстрували не лише чоловіки, але представниці прекрасної статі.

Фестивальні змагання розпочалися номінацією «Бій за прапор», де для досягнення перемоги, команді треба зуміти захопити прапор суперника.  До останньої секунди тримали у напруженні глядачів лицарські бої в номінації «Щит – меч».

Особливо палко глядачі підтримували учасниць прекрасної статі, які змагалися між собою у цій номінації.

За словами міського голови Тростянця Юрія Бови фестиваль «Стара фортеця» вже ввійшов у трійку кращих в Україні і з року в рік тільки набирає обертів, намагаючись зацікавити бійців і вразити глядачів з тим, щоб і ті, і другі захотіли й наступного разу приїхати в Тростянець.

Один із найтитулованіших сумських бійців, переможець профбою  Борис Башкатов із клубу «Асгард» підтверджує, що нині фестиваль «Стара фортеця дійсно один із найбільших в Україні і, беззаперечно, найбільший в Східній Україні. Крім того, що фестиваль допомагає розвиватися місту, він ще й сприяє розвитку історичної реконструкції як спорту, адже в Тростянці для бійців створені максимально комфортні умови.

«Для того, щоб показати таке шоу, бійцям треба багато тренуватися, багато їздити на подібні фестивалі, аби відточувати свою майстерність. Наприклад, я ще донедавна за рік виїжджав близько 25 разів на подібні заходи, а зараз менше. Адже бійцям не завжди відшкодовують вартість проїзду і фестивалі стає все важче організовувати. Хочеться подякувати організаторам за те, що продовжують робити це свято», — сказав Борис Башкатов.

Паралельно з лицарськими поєдинками проходили не менш захопливі змагання лучників.

У перервах між боями можна було послухати виступи музичних гуртів, взяти участь у танцювальних майстер-класах, ввечері насолодитися вогняним шоу.

А за стінами фортеці у цей час вирував ярмарок.

Світлана Шовкопляс для Xpress. Фото автора і Сергія Гуцана

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.