«Дій заради майбутнього!» – не тільки закликають жінок, а й вчать, як саме діяти активістки «Калинового грона»

Жінки не тільки дарують життя, вони самі по собі у нашій свідомості  є уособленням життя. Ось чому  тих, хто потрапив у складні життєві обставини,  залишився без рідної домівки,  без роботи, сумські активістки ГО «Калинове гроно» закликають: «Не скоряйся! Дій!».  І не тільки закликають, а й вчать тому, як і що треба  зробити, щоб не відчувати себе зайвими і відчужденними  від суспільства.  Минулого тижня у Громадському центрі в Сумах відбулося засідання «круглого столу» за темою «Шляхами соціального зростання», на якому було підбито перші підсумки впровадження проекту  –  «Дій заради майбутнього!»

Проект, що здійснювався за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні на теренах Сумського,Конотопського, Лебединського, Краснопільського та Путивльського районів , мав на меті протягом 2017 року допомогти, перш-за-все, таким жінкам створити власну справу. На сьогодні вже 19 осіб зареєстрували чи планують найближчим часом зареєструвати власний бізнес з переробки деревини, пластикових відходів, продукції садівництва, продажу через інтернет виробів власної творчості і тому подібне. Всього в реалізації проекту взяли  участь 40 осіб – переважно переселенок з Донбасу і представників громадських організацій, які працюють з вимушеними переселенцями.

«Ми хотіли цим людям дати мотивацію щось міняти в своєму житті і житті оточуючих. Адже від нас залежить, як ми будемо жити кожен у своєму місті. Не все так погано. Не треба опускати руки у важкій ситуації. Якщо включити мізки, отримати певні знання, все вийде,  – говорить керівник проекту і ГО «Калинове гроно»  Ніна Чернявська (на фото). – У нас не було фізичної можливості допомогти кожній жінці, тому важливим було насамперед створити в районах осередки з небайдужих людей, так званих «агентів впливу», які б продовжили щомісячно, щоденно впровадження проекту безпосередньо на місцях».

«Тож, ключовим заходами проекту стали регіональні тренінги щодо започаткування  власної справи  та проведення  триденної бізнес-школи, – додає представник тренерської групи проекту Анна Борисова. – Для багатьох жінок стало одкровенням, що власний бізнес – це не тільки «купи-продай», а що можна знайти свою нішу у більш прийнятному для них  соціальному підприємництві».

Досвідом такого соціального підприємництва, який в усьому світі  сьогодні приходить на зміну класичному бізнесу,  поділилася одна з учасниць «круглого столу» сумчанка Наталя Мігель. Після народження першої дитини вона п’ять років тому відкрила перший дитячий няня-центр. На сьогодні у неї вже два таких центри і думає про відкриття третього для дітей з особливими потребами.

«Нарешті ми в районах дочекалися допомоги для активізації місцевого малого бізнесу. Дуже раді, що нас почули і звернули увагу на наші потреби, – зазначила  ще одна учасниця «круглого столу», голова громадської організації «Переселенці Донбасу» Тетяна Кривонос, яка через окупацію її рідного міста змушена була переїхати в Конотоп. – Дуже важливо, коли люди розуміють, що вони не пил під ногами, а можуть щось зробити. Після тренінгу з’явилася віра: в цій країні можна не тільки вижити, а й досягти результату».

Успішною реалізацію проекту «Дій заради майбутнього!», вважає Ніна Чернявська, є і те, що інформація про нього дійшла через «сарафанне радіо» і до інших районів і громадських організацій області. До його  реалізації тепер вже підключилися активісти з Сум і Тростянця, Ісламський культурний центр у Сумах.

«У нинішніх економічних умовах далеко не кожен зважиться відкрити власну справу. Але, ми впевнені, що ожотримані завдяки нашому проекту знання стануть в нагоді пізніше. У будь-якому випадку жінки Сумщини можуть завжди з нашого боку розраховувати на кваліфіковану консультацію, супровід і підтримку їхніх проектів».

Довідково: Громадська неприбуткова організація «Калинове гроно» зареєстрована в Сумах в 2011 році.  Спеціалізується на психологічній, юридичній, педагогічній  та соціальній допомозі  сім’ям Сумської області, з 2014-го року –  і сім’ям тимчасово переміщених осіб.

В організації працюють дипломовані фахівці: психологи, соціальні педагоги, юристи, журналісти. Організація надає консультації, проводить тренінги, семінари для громадських активістів, держслужбовців і представників цільової групи. Має представництва в п’яти районах області; діє консультативний пункт, де надаються безкоштовні послуги – психологічні, соціально-педагогічні, юридичні.

Адреса: м. Суми, вул.Харківська, 20. Сторінка в ФБ: https://www.facebook.com/Kalinowe-Hrono-146419815506334/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.