«Не реформи, а докорінні зміни». Про що говорив у Сумах кандидат в президенти України

Вчора у Сумах відомий політик, дипломат і громадський діяч, майбутній кандидат у президенти України  Роман Безсмертний провів зустріч з громадськими активістами, журналістами, представники місцевого бізнесу і молоддю  в рамках ініційованої ним публічної дискусії «Якої ми хочемо України». Суми стали десятим містом країни, що прийняв форум кандидата. За його словами, метою таких дискусій є створення спільного бачення майбутнього України та побудова принципово нових стосунків між державою та громадянами. У регіонах Роман Безсмертний шукає «розум і раціональні пропозиції»,  адже саме так, вважає він, спираючись на спільний  інтелект, тільки і можна побудувати «сильну державу з вільною людиною».

«Подолати розрив між державою і людиною, організувати владу під потреби людини і дати відповіь на питання «Якої ми хочемо України» – основні тези його програми.

Головною причиною сьогоднішніх українських негараздів Безсмертний називає розрив між суспільством і державою, відсутність  інституцій, які б реально працювали на громадян.  Тому потрібно не реформувати інститути влади, вважає він, а докорінно їх змінити, скерувавши на служіння громадянину.

«На зустрічах-дискусіях по всій Україні люди часто скаржаться, що Київ їх не чує, не заглиблюється в їхні проблеми — а в кожного регіону вони свої», – говорить Роман Безмертний. І одним із рішень  для подолання цієї прірви бачить створення двопалатного парламенту,  що забезпечить рівномірне представництво усіх регіонів України на центральному рівні.

Щодо головного болю українців – анексованого Криму та окупованих районів Донбасу, то Роман Безмертний виступає за прямі переговори з Кремлем. На його думку, людини, яка свого часу брала участь в мінських зустрічах, це єдина можливість зупинити агресію. Паралельно держава має працювати з тими людьми, а це майже 3 мільйони громадян, які не з власного бажання опинилися на окупованих територіях.

Відповідаючи на запитання щодо  ситуації на «Сумському НВО»,  Роман  Безсмертний відповів, що в умовах війни, яку веде Україна, це, а також інші потужні підприємства України, що зараз простоюють,  щонайменше мали б стати частиною військово-промислового комплексу і отримувати державні замовлення на виготовлення всього, що потрібно армії.   Для цього потрібна лише воля уряду і парламенту.

На запитання сумських підприємців, як він бачить свої відносини з малим і середнім бізнесом в якості президента України, Безсмертний відповів: «Вчора для бізнесу удавкою були податки, сьогодні – відсутність робочих рук. Замість того, щоб спитати, а які умови потрібні бізнесу, щоб платити людям, як в Європі,  влада продовжує «маневри» навколо бізнесу. Я б зібрав вас усіх, вислухав і задовольнив ваші «хотєлкі». Іншого виходу немає».

Після дискусії  Роман Безсмертний відповів на запитання журналістів Сумщини:

Опубліковано на правах політичної реклами:

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.