Намір Мішеля Терещенко йти у президенти – не амбіція, а місія. КОМЕНТАР

Нещодавня заява екс-мера Глухова Мішеля Терещенка про намір балотуватися в президенти України на виборах 2019 року викликала багато обговорень. Як відомо, він склав повноваження Глухівського міського голови через саботаж з боку депутатів міської ради. Ухід з посади сам Терещенко вважає не капітуляцією, а викликом системі.

Всі ми пам’ятаємо з яким ентузіазмом зустрічали Мішеля Терещенка у 2015 році, коли Петро Порошенко особисто вручив йому паспорт громадянина України. Але на посту мера він зіткнувся з тим, що місцеві політичні сили, правоохоронна система та навіть центральна влада перешкоджають реформам і взагалі нормальній роботі.

Так, окремі депутатські групи, які знаходяться під впливом нардепа Андрія Деркача, місяцями не давали можливості прийняти бюджет Глухова, чим фактично паралізували життя в місті.

Знаходячись на посту Глухівського міського голови, Мішель Терещенко продемонстрував те, що можна працювати без корупції. Так, згідно його розпорядження від квітня 2016 року, всі закупки, що перевищують поріг у 5 тисяч гривень, треба було здійснювати через систему «Прозорро». Хоча, як ми знаємо, згідно закону цей поріг становить 200 тисяч гривень, що дає більше можливостей для корупційних схем.

Значні успіхи були і в наповненні місцевого бюджету.  За 2017-й рік власний дохід бюджету втричі перевищив аналогічні показники 2015-го року. Але, за словами Мішеля Терещенка, проблеми Глухова не вирішуються в Глухові, і навіть на регіональному рівні, зазвичай лише у Києві. На його думку, рівень корупції у Сумській області зараз вищий, аніж до Майдану, хоча з тих часів і змінили багато людей на керівних посадах, але система залишилася старою.

«Ми маємо ламати цю систему, яку я вважаю дуже поганою. Ми маємо шанс правильно використати найближчі парламентські вибори, адже раз на п’ять років в країні відбувається безкровна революції – на виборах, не на вулиці», – впевнений Мішель Терещенко.

Свій намір балотуватися на посаду Президента України він називає не амбіцією, а місією. Мішель Терещенко допускає, що якщо побачить іншого гідного кандидата, то готовий буде з ним об’єднатися. Розуміє, що його ініціативу можуть сприйняти критично, але неодноразово у спілкуванні з пресою наводить приклад французького президента Емануеля Макрона. Свою кампанію планує будувати, спираючись на громадські організації та волонтерів, фінансування отримати – з добровільних пожертв.

Мішель Терещенко був присутнім та підтримував протестні акції РУХу НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі, тому ми звернулися за коментарем до координатора Сумського обласного осередку цієї політичної сили Андрія Зозулінського.

«Зараз в українському суспільстві існує великий запит на політиків, які не мають компрометуючого минулого та не пов’язані з олігархічними кланами. За даними різних соцопитувань близько 40% українців не визначилися, за кого голосувати на майбутніх виборах, адже вони хочуть бачити нових кандидатів, а не тих, хто роками лише годує передвиборчими обіцянками. Саме таким кандидатом може стати Мішель Терещенко, який не має ані радянського минулого, ані «кумівських» зв’язків, ані зв’язків із криміналітетом. Людина, яка була громадянином ЄС та повернулася в Україну, щоб зробити все для того, щоб наша країна стала членом Євросоюзу.

Та шанси на перемогу у Терещенко будуть лише у разі підтримки кількох незаплямованих політичних сил та створення потужної команди однодумців».

Чи здатні гравці українського політикуму на подібні об’єднання ми дізнаємось найближчим часом. До офіційного старту передвиборчих перегонів залишилось дуже небагато часу.

На фото: Мішель Терещенко, Андрій Зозулинський і Михайло Саакашвілі

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.