Портал у середньовіччя відкриється цими вихідними у Тростянці

Лічені дні залишилися до початку у Тростянці Міжнародного фестивалю історичної реконструкції «Стара Фортеця. Подорож крізь століття». Про особливості цьогорічної «подорожі» під час сьогоднішньої прес-конференції у сумському прес-клубі розповів міський голова Тростянця Юрій Бова. Він запевнив, що місто на всі 100 % готове до проведення цієї грандіозної  для Сумщини події року. Місце проведення дійства – унікальна пам’ятка архітектури XVIII століття фортеця Круглий двір.

«Цього року на фестиваль зареєструвалося близько 180 бійців, і це чи не найбільше за всі часи його проведення. Крім того, на турнір лучників зареєструвалося понад 50 учасників і  реєстрація продовжується. На фестивалі змагатимуться представники Франції , Білорусі, Молдови та, звичайно, України», – розповів один з організаторів фестивалю Сергій Клочко.

За його словами дводенна фестивальна програма буде доволі насиченою. Розпочнеться вона боями за прапор. Цього року в цій номінації виходитимуть на ристалище по 21 бійцю з кожного боку, замість 15, як було раніше. Вперше глядачам запропонують бої 12 на 12. Як і минулого року, цьогоріч буде і жіноча номінація.

Найвидовищнішими обіцяють бути професійні бої. Їх буде два: між сумчанином Борисом Башкатовим та донеччанином Ярославом Герусом, до речі, обидва бійці – члени команди України, яка виграла «Битву націй», а також між французом Себастьяном Порне і одеситом Кирилом Лубенцем.

Не менш цікавим буде і конкурс історичного костюма. Також на фестивалі кожен бажаючий зможе завітати до середньовічної корчми і скуштувати різноманітні страви, приготовані на вогнищі, взяти участь у майстер-класах та відвідати ярмарок ремесел.

Кожен фестивальний день проходитиме у супроводі виступів історичних фольклорно-музичних колективів. Вечірня програма дійства передбачає неймовірне вогняне шоу та багато інших сюрпризів.

«Ми потурбувалися, щоб і бійцям, і туристам, які приїдуть на фестиваль, було зручно, зокрема організуємо цікаві екскурсії, створимо безкоштовне наметове містечко в урочищі Нескучне. Домовилися з перевізником із Сум, який підвозитиме людей до Тростянця і назад. Від’їзд із Сум буде з вулиці Набережна річки Стрілки. Також у палаці Голіцина відкриємо експозицію, присвячену життю і творчості Петра Ілліча Чайковського. Обіцяю, що екскурсія буде надзвичайно цікавою», – розповів Юрій Бова.

Міський голова висловив впевненість, що таке місто як Тростянець, та й сотні інших в Україні, які не мають власних ресурсів, мають шукати свою родзинку. І здається Тросцянець її знайшов. Принаймні, коли на Сумщині говорять «фестивальна столиця», всі розуміють про яке місто йде мова.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.