Як у Сумах навчають балету студентів із Китаю (ФОТО,ВІДЕО)

У невеликому хореографічному залі СумДПУ ім.А.С Макаренка під  звуки фортепіано кілька дівчат стоять біля станка та займаються балетом. Всім цим керує їх викладач, Ірина Тригуб. Вона говорить ученицям назву наступних танцювальних елементів та час від часу робить зауваження. Дівчата виглядають зосередженими та уважними. У Сумах вони більше півроку, самі ж з Китаю.

Уже три роки до Інституту культури і мистецтв СумДПУ ім.А.С Макаренка приїжджають навчатися хореографії студенти із Китаю. У 2018 році вступили дев’ять студентів – сім дівчат і два хлопці, а минулорічні випускниці закінчили магістерські програми. Налагодити міжнародні зв’язки вдалося директору інституту, доктору педагогічних наук, професору Олені Устименко-Косорич.

Студенти приїжджають до Сум вивчати класичний танець, який зараз дуже цінується у Китаї. У СумДПУ їм викладає хореографію Ірина Тригуб, заслужений працівник освіти України, доцент кафедри хореографії Інституту культури і мистецтв СумДПУ ім.А.С Макаренка.

Ірина і Станіслав Тригуб на заняттях з китайськими студентами

Ірина  Тригуб ділиться своїми враженнями від роботи: «Працювати зі студентами із Китаю – велике задоволення. Вони дуже працелюбні, багато займаються не лише на заняттях, а й дома. Студенти приїхали до нас без підготовки з класичного танцю, але з великим бажанням навчитися. Через те, що вони лише тут почали вивчати російську, спочатку спілкувалися через додаток-перекладач та за допомогою  міміки і жестів. Дівчата й хлопці дуже старанно працюють, їм непотрібно повторювати щось двічі, ніколи не пропускають заняття без поважної причини. У нас прекрасні відносини. Вони розказують мені про свої традиції, привозять сувеніри, я їм – про наші, на Новий рік обмінювалися подаруночками, це було дуже зворушливо».

Ірина та Станіслав Тригуб, які працюють у СумДПУ ім.А.С Макаренка вже 18 років, займаються із своїми студентами майже кожного дня. По проханню учеників почали обучати їх  основам балету. Не дивлячись на те, що на пуанти становляться у дитячому віці, у студентів є значні успіхи навіть за такий короткий проміжок часу. «Усі мої знайомі дивуються, як мої студенти досягли такого вражаючого результату», – пишається своїми учениками і ученицями Ірина Тригуб.

Деякі студенти планують вступати до магістратури. Далі – танцювати або викладати танець у Китаї. Повертаючись додому, рекомендують наш університет своїм друзям та особливо свого викладача, яку  вони з любов’ю називають, «Ірина-балерина».

ВІДЕО: Шопен. “Ноктюрн”. Танцюють студенти ансамблю “Квіти Китаю”

Шопен. Ноктюрн. Танцуют студенты кафедры хореографии института культуры и искусств Сумского государственного университета им. Макаренко

Gepostet von Ирина Тригуб am Mittwoch, 19. Dezember 2018

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.