ADRIAN GROUP (Словаччина): Ми готові надати нашу продукцію і наші енергоефективні технології підприємствам Сумщини

Минулого тижня у Сумах відбулася Міжнародна конференції «Залучення малого та середнього бізнесу до впровадження інноваційних енергоефективних технологій і матеріалів у сферу житлово-комунального господарства та муніципальних послуг»  за участі провідних вітчизняних і міжнародних компаній та фінансових структур. На ньому була представлена і словацька компанія ADRIAN GROUP, визнаний у світі лідер унікальних технічних  рішеннь в енергетиці.  Що може запропонувати вона підприємствам Сумщини?  Xpress вдалося зв’язатися із виконавчою директоркою і співзасновницею ADRIAN GROUP  (до речі, нашою колишньою співвітчизницею) Вікторією Вранскою (на фото), щоб поговорити про це детальніше.

  Пані Вікторія, як би Ви у двох словах сформулювали, що таке ADRIAN GROUP, і чим вона  займається?

— Марка ADRIAN виникла у 1993 році  і майже відразу стала словацьким брендом успішних рішень в енергетиці будинку, в т.ч. й за кордоном. З дня свого заснування фірма приносить на словацький ринок інноваційні технології, які допомагають економити енергію. Головним продуктом фірми є устаткування, яке дозволяє знизити  витрати на досягнення теплових режимів, а також захистити навколишнє середовище.

Зокрема, ми пропонуємо  унікальні комплексні технічні рішення в енергетиці складних великих і високих об’єктів, таких як промислові цехи, логістичні центри, ангари, склади, депо і т.п.

Для нарощування темпів зростання ваших підприємств, безумовно, необхідно позбавлятися від непродуктивних витрат при опаленні об’єктів. До таких заходів відноситься, в першу чергу, перехід від традиційних систем опалення за допомогою центральної котельні до енергозберігаючих автономних систем на базі газових інфрачервоних обігрівачів і повітронагрівачів. І це один із напрямків нашої роботи.

– Чи є досвід вровадження цих систем в Україні?

_ Так. Наші системи працюють на Лисичанському  заводі,  «Пролетар»,  заводі, Дрогобицькому заводі автомобільних кранів, Харківському котельно-механічному та  Ізюмському тепловозоремонтному, Луганському тепловозобудівельному  заводах. Скористалася ними і холдингова компанія «АвтоКрАЗ», яка об’єднує 11 українських заводів, що спеціалізуються на випуску продукції транспортного машинобудування.

— Як давно Ви працюєте компанії  ADRIAN GROUP , з чого все починалось?

— Я в компанії із 1995 року. На початку 90-х на ринку Чехословаччини відбувався активний перерозподіл власності, який спричинив розвал в першу чергу промислових гігантів з подальшою приватизацією та появою окремих дрібніших підприємств. Все це відбувалося на тлі значного підвищення тарифів на тепло. Енергія перетворилася в дорогий товар, який найчастіше визначав саме існування і розвиток нового суб’єкта. Постало гостре питання децентралізації тепла і більш ефективного його споживання і реагувати потрібно було без зволіканнь.

В таких умовах під нашим брендом було реалізовано кілька ключових реконструкцій енергетичних систем, в основному в промисловій сфері. Ми принесли енергоефективні технології із країн Західної Європи і змогли успішно скористатися їхнім досвідом на внутрішньому ринку. Нашими першими клієнтами стали великі заводи і фабрики важкого і легкого машинобудування Словаччини. Потрібно сказати, що 99% з них до цих пір активно користуються нашим обладнанням, встановленим майже 25 років тому.

— А як далі розвивалася компанія?

— Нам вдалося успішно скористатися отриманим досвідом за рахунок розвитку власного виробництва в Банській Бистриці. Ключовим завданням, з яким необхідно було впоратися в першу чергу, стало успішне освоєння технологій інфрачервоного опалення, про яке я вже казала на початку нашої розмови.  Ми змогли переплавити практичний  досвід і знання в конструкцію і дизайн своїх виробів. Так були створені газові інфрачервоні обігрівачі під маркою ADRIAN-RAD, які в країні і за кордоном.

— А що власне привертає увагу ваших замовників?

— Те, що при  відмові від старих центральних котелень і переході на наші опалювальні технології замовники досягають величезної економії енерговитрат. За відгуками споживачів, до 80% за рік! Це дуже багато. А термін окупності складає від 1,5 до 2-х років. Для порівняння:  термін окупності газової котельні становить близько 8-12 років,термін окупності технологій поновлюваних джерел енергії (сонячні батареї, теплові насоси, біопаливо і т.п.) — не менше 15 років.  Сьогодні ми є також визнаним лідером, що у сфері, що стосується якості виробництва і використовуваних матеріалів. Це підтверджується безліччю отриманих компанією нагород за розробки та інновації.

— А якщо замовника цікавлять інші способи отримання теплової енергії?

– Так, ви маєте рацію, енергетика — це дуже динамічний сектор діяльності, який постійно кидає нові виклики. Тому у нас була створена випробувальна лабораторія, що дозволило  поступово розширити асортимент обладнання. Спочатку ми включили в портфоліо повітронагрівачі — від зовсім невеликих по потужності  і  до 1 МВт. Потім зосередилися на системи управління та регулювання, тобто «менеджмент» тепла і мікроклімату. А сьогодні вже пропонуємо клієнтам повний контроль над будь-якою системою на його об’єкті — опалення, охолодження, вентиляція, освітлення, системи охорони та пожежної безпеки, контроль за якістю середовища і т. п. Причому з будь-якої точки планети і до будь-якого гаджету.

— Отже, компанія  займаєтеся не тільки опаленням підприємств?

— Звичайно, ні! Крім основної програми ми багато часу приділяємо додатковим технологіям, які для деяких замовників стають нашим головним продуктом. Наприклад, ми є фахівцями з так званої дестратифікації. Займаючись утилізацією «теплової подушки», яка утворюється при підйомі до стелі нагрітого повітря, економимо додатково не менше 10 -15% витрат. Це діє на всіх без винятку об’єктах з будь-якою системою опалення або тепловиділення.

Також успішною стала програма газових дверних завіс для великих воріт. У цій області досить мало хороших альтернативних пропозицій, і наше обладнання є дуже затребуваним.

Поступово ми почали розуміти, що з глобальним потеплінням клімату охолодження влітку стало також затребуване, як і опалення взимку. Тому наші пропозиції сьогодні є цілорічними і більш комплексними. Причому не тільки для промислової сфери, а й для сільського господарства, спортивних споруд, тощо.

— Це все – сфера обладнання, а як щодо послуг?

— Ми розширили і спектр наших послуг. За допомогою широкої мережі партнерів у багатьох країнах доводимо проект від початкової ідеї до фази кінцевої реалізації та гарантійного обслуговування. Наш відділ техпідтримки безкоштовно забезпечує консультації по розробці технічних рішень для забезпечення не тільки теплових режимів, а й технологічних процесів.

Було реалізовано кілька цікавих проектів наприклад, дозрівання бетону, розморожування сипучих і інертних матеріалів, розморожування механізмів транспортних засобів, швидкої допомоги, міського транспорту, автобанів і багато іншого.

Поступово ми переорієнтувалися від пропозицій з технологічного устаткування до пропозицій комплексних рішень, коли для конкретного об’єкту разом із замовником визначаємо конкретні вимоги на тепло / холод / обмін повітря. Наші проекти завдяки швидкій окупності привабливі також для фінансових структур, тим самим можемо запропонувати замовнику оплату за рахунок зекономлених коштів.

— Яка географія постачання продуктів і послуг компанії? Чи є серед Ваших  замовників підприємства України?

— Сьогодні бренд ADRIAN експортується в 22 країни світу. У тому числі і в Україну. Наприклад,  минулого року були реалізовані успішні поставки теплоповітряних генераторів для фермерських господарств в Київській області. Сподіваюсь, що нашою продукцією зацікавляться і на Сумщині, адже енергозберігаючі технології і обладнання на сьогодні, наскільки мені відомо, вкрай актуальні для України.

– Що Ви порадите тим підприємцям Сумщини, яких зацікавила Ваша розповідь, і які захочуть дізнатися більше про технології і продукцію ADRIAN GROUP?

– Думаю, головні відповіді на свої додаткові запитання вони знайдуть у нашому листі з комерційними пропозиціями, якщо Ви не проти додати його до тексту нашої з вами розмови.

Спілкувався Олександр Гвоздик

Комерційні пропозиції  від ADRIAN GROUP s. r. o.  :

Уважаемые партнеры!

Компания ADRIAN GROUP s. r. o. предлагает уникальные комплексные технические решения в энергетике сложных больших и высоких объектов, таких как промышленные цеха, логистические центры, ангары, склады, депо и под. Оборудование, которое мы производим для отопления /охлаждения/ вентиляции, имеет высокое качество и конкурентные цены.

Для наращивания темпов роста вашего предприятия, безусловно, необходимо избавляться от непродуктивных затрат при отоплении ваших объектов. К таким мерам относится, в первую очередь, переход от традиционных систем отопления при помощи центральной котельной к энергосберегающим автономным системам на базе газовых инфракрасных обогревателей и воздухонагревателей.

ADRIAN GROUP s. r. o. уже внедрила подобные системы в Украине:

Лисичанский завод «Пролетарий»

Харьковский котельно-механический завод

ХК «АвтоКрАЗ»

Дрогобичский завод автомобильных кранов

Изюмский тепловозоремонтный завод

Луганск тепловоз

ЖМЗ «Визар» г. Киев и другие

В РФ:

ЗАО «Тихвинский вагоностроительный завод», г. Тихвин;

ОАО «Уралвагонзавод», г. Нижний Тагил;

 Завод «Универсалмаш», г.Санкт – Петербург;

 ОАО «Ижорские заводы»; ОАО «Тантал», г. Саратов;

ООО «Сименс высоковольтныеаппараты», г. Воронеж;

ОАО«Магнитогорский металлургический комбинат»;

ОАО «Ижевский электромеханический завод «Купол»;

ОАО «Чепецкий механический завод», г. Глазов и др.

Наши  заказчики подтверждают снижение расхода газа в 3,5 раза после применения наших технологий.  Компания ADRIAN GROUP s.r.o. активно сотрудничает с преставителями Международного банка экономического сотрудничества, а также словацким государственным банком Eximbanka a.s., который рассматривает заявки на кредитование закупки нашего оборудования (от 4 до 7% годовых в евро со сроком погашения до 5 лет в зависимости от целевой суммы и других условий). Совокупность уникальных технических решений и финансовое обеспечение с нашей стороны, гарантирует срок окупаемости проекта энергоперевооружения не более двух отопительных сезонов. Наши системы не требуют ни сложного обслуживания, ни затрат по эксплуатации, ни персонала.

ADRIAN GROUP s. r. o. предлагает Вам возможность бесплатно сделать предварительный теплотехнический расчет и выбор самого оптимального технического решения с анализом финансовых затрат и их окупаемости.

В случае Вашей заинтересованности, мы готовы выехать непосредственно на предприятие или организовать предварительную встречу в Киеве.

С уважением Исполнительный директор

Виктория  Вранска

ADRIAN GROUP s.r.o.                                                                                                                                                        IČO: 44552921

Lazovná 53                                                                                                                                                           VAT No: SK 2022750906

97401 Banská Bystrica                                                                                                                           ČSOB a.s. – SWIFT: CEKOSKBX

tel. +421 48 471 04 44, fax: +421 48 471 04 88                                                                                 IBAN: SK3075000000004015794462

e-mail: adrian@adrian.sk, www.adrian.eu                           Registered at the District Court Banská Bystrica, reference sro, No. 15896/S

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.