Як обрати сімейного лікаря. Покрокова інструкція

Черговий етап медичної реформи стартує в Україні 2 квітня.У пацієнтів все ще безліч питань щодо вибору сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів, і процедури підписання з ними декларації. «Куди приходити, чи потрібно попередньо записуватися на візит, які документи взяти з собою, до кого звертатися в лікарні – розповідаємо», – дала інструкцію в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.1. Вибираємо медичний заклад

Медичний заклад можна вибирати абсолютно будь-який, все залежить від вашого бажання. Головне переконається, по-перше, що це заклад первинної медичної допомоги. По-друге – там повинен офіційно працювати обраний сімейний лікар, терапевт або педіатр. І по-третє, воно повинно бути підключено до електронної системи «Електронне здоров’я». Тільки такі заклади зможуть підписувати декларації з пацієнтами.

Процес підключення ще йде. Дізнатися конкретніше можна зателефонувавши в реєстратуру або на сайті https://portal.ehealth-ukraine.org/  Також з квітня на лікарнях і поліклініках з’являться емблеми – синій щит, з написом «Тут можна вибрати свого лікаря»:

2. Підписуємо декларацію

Для підписання декларації паперові бланки не потрібні. Уповноважена особа медустанови, реєстратор, медсестра або лікар, вносить дані в електронну систему. Потім декларація роздруковується у двох примірниках, пацієнт її перевіряє і підписує. Один залишається в медустанові, другий забирає з собою майбутній пацієнт. Потім накладається електронний цифровий підпис на декларацію, і вона заноситься в систему «Електронне здоров’я».

3. Які потрібні документи?

Необхідний паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Для підтвердження підписання прийде смс-код на номер мобільного телефону. Якщо немає мобільного, то в лікарні сфотографують або відсканують документи.

Якщо декларація підписується для дитини, потрібно його свідоцтво про народження.

4. Заздалегідь повідомляти не потрібно

Заздалегідь записуватися, щоб підписати декларацію, непотрібно. Це можна зробити під час звичайного візиту до лікаря.

«Якщо лікаря ще не вибрали – приходьте в бажане медустанову і скажіть в реєстратурі, що хочете підписати декларацію з одним із сімейних лікарів, терапевтів або педіатрів», – рекомендує Уляна Супрун.

Джерело: https://kp.ua/life/604430-okhota-na-semeinykh-doktorov-otkryvaetsia-cherez-5-dnei

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.