Розслідування: Фірми нардепа-патріота Миколи Лаврика шиють взуття для російської армії

Сайт «Блогери України проти корупції «На корупції!» опублікував матеріал Сергія Даценка «Як народний депутат Лаврик «українців «взував» і з росіянами торгував», в якому на підставі документів доводиться, що дві підконтрольні родині депутата компанії мають систематичні торгівельні операції з Росією на мільйонні суми.

«Так, – пише журналіст, –  ТОВ «Таланлегпром» у минулому році експортувало до Росії взуття на суму близько 5 мільйонів гривень. Загалом на РФ припадає близько 25% експорту «Таланлегпрому». При цьому фірма також мала фінансові операції з офшорними країнами, (зокрема з Гонконгом).

Зазначається, що імейний бізнес народного депутат це не тільки «Таланлегпром»  а й близько десятка інших фірм групи «Талан», у трьох із яких співвласником залишається сам Микола Лаврик особисто.

Інша фірма, ТОВ «Таланпром», має значно більші обсяги постачання взуття в інші країни. Зокрема до Росії в минулому році було експортовано взуття на митну суму близько 25-30 мільйонів гривень. На країну-агресора припадає половина всього експорту «Таланпрому».

Окрім цього, «Таланпром» іще й здійснює закупівлю товарів в РФ. За 2016 рік фірма ввезла російських товарів на суму 7-7,5 мільйонів гривень.

Тож, із ким в Росії торгує фірма з орбіти народного депутата?

«Головним дилером спецвзуття виробництва концерну «Талан» на території РФ є таке собі «ООО «Спецобувьтрейд». Якщо поглянути на сайт цієї російської фірми, то він, як крапля води, схожий на сайт самого «Талану» і має аналогічні позиції товарів. Причому, на українському сайті навіть не приховують інформацію про те, що Росія є одним із ринків збуту спецвзуття головного постачальника Міноборони.

В каталозі продукції на російському сайті ми бачимо також черевики з високим берцем, які використовуються для оборонних та силових відомств. Тож, не виключена можливість, що солдати по той бік фронту можуть носити таке ж взуття, вироблене фірмою народного депутата України.

Перевіривши російський реєстр юридичних осіб, ми знаходимо логічне пояснення цим співпадінням – єдиним власником  російського «ООО «Спецобувьтрейд» є українське ТОВ «Таланпром». У свою чергу ТОВ «Таланпром» належить великому тендернику ТОВ «Таланлегпрому».

«Спецобувьтрейд» має офіси в Бєлгороді і в Московській області. А взуття виробництва «Талан» можна з легкістю знайти на російських торгівельних сайтах в різних регіонах. Отже, російська компанія українського народного депутата продовжує успішно працювати попри війну, “половинчасті” санкції і публічний патріотизм обранців».

«У той час, коли рядові українці сплачують військовий збір, аби підтримати свою армію в боротьбі з ворогом, наш депутат продовжує заробляти на тендерах української армії і спокійно працювати на ринку ворога», – підсумовує журналіст.

Докладніше: http://nikorupciji.org/2017/07/03/yak-narodnyj-deputat-lavryk-ukrajintsiv-vzuvav-i-z-rosiyanamy-torhuvav/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.