«Докази» Луценка про фінансування олігархом Курченком Саакашвілі виявилися фейком СБУ

У грудні минулого року Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що має незаперечні докази того, що політичну діяльність лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі  фінансує побіжний олігарх Сергій Курченко, пов’язаний з так званою «сім’єю» Віктора Януковича. Оприлюднений  тоді ж аудіозапис нібито розмови Курченка з Саакашвілі, одразу викликав багато запитань. І недарма. Вже через тиждень в ЗМІ попала інформація, що спеціалісти  Київської незалежної судово-експертної установи, проаналізувавши запис, прийшли до висновку, що він змонтований з різних шматків і не може бути доказом у суді. Остаточно доводить, що «плівки Курченка» – це спецоперація СБУ з метою дискредитувати опозиційного політика стаття на сайті «INSIDER» від 22 травня «Гроші Курченка: як банкір «младоолігарха» будує безкоштовне житло для СБУ».

Для того, щоб були  зрозумілими  її деталі, потрібно згадати людину яка фігурує у плівках – Северіона Дангадзе. Йому 5 грудня  оголосили підозру у державній зраді, затримали, і просидівши півроку в СІЗО,  21 травня, він уклав угоду зі слідством, пообіцявши дати покази проти Саакашвілі. Щоправда, з невідомих причин  перед цим чомусь відмовився від своїх адвокатів. Саме він, і отримав 250 тис. доларів «від Курченка»  «під контролем українських спецслужб (!), з переписуванням номерів купюр і фіксацією самої операції передачі», як зазначав Генпрокурор.

На плівках зафіксована ще одна людина, яку прокуратура у відео називає «довірена особа Курченка». Деталі фінансування та подальшого розвитку подій під Радою і в регіонах Дангадзе узгоджував із цією ж «довіреною особою» , яку він називає «Саша». В тексті підозри, яку частково опублікували адвокати, під титром «довірена особа Курченка» названий Олександр Динник.

Хто такий? Під час розквіту фінансової імперії Курченка, Динник був, по суті, другою людиною у його холдингу «СЄПЕК». Він займався оперативним управлінням і контролем над операційною та фінансовою діяльністю групи компаній цього бізнесмена.

Влітку 2013-го року Курченко викупив мажоритарну долю в «Брокбізнесбанку», а в грудні поставив на чолі фінустанови Динника. Згідно із даними слідства, розкрадання за період його втечі із країни склали щонайменше 2,3 мільярда гривень, які були виведені у вигляді кредитів компаніям із ознаками фіктивності. Фонд гарантування вкладів вважає, що менеджмент, яким керував  Динник, вкрав у українців 8,9 мільярда гривень.

Динник також проходить по справі розкрадань коштів «Аграрного фонду»  на суму близько 2 мільярдів гривень. 23 жовтня 2014 року він зник з поля зору українських правоохоронців та був оголошений у розшук.

Тяжкість звинувачень (тільки по одній справі від 7 до 12 років ув’язнення із конфіскацією) однак не перешкодила Диннику і далі працювати в Україні, керуючи своїми справами та справами Курченка з Москви. І навіть в якості одного з засновників  створити в Україні благодійний фонд «Розбудова». Щоправда, Динник змінив профіль: із фінансиста став будівельником і будує тепер житло для… українського спецназу (2015 р.) та Служби безпеки України (2017 р.). Зокрема,  житловий будинок для службовців СБУ в Ужгороді. Причому виключно за власні гроші фонду.

Цікаво, що Головою тендерної комісії, яка визначала забудовника в Ужгороді, був заступник начальника Управління СБУ в Закарпатській області Володимир Гелетей – брат начальника охорони Порошенка Валерія Гелетея, який особисто реалізовував незаконне видворення Михайла Саакашвілі з України. Додамо, що за дивним збігом обставин саме помічники Олександра Динника допомогли СБУ зловити Северіона Дангадзе і тим самим дали Генеральному прокурору в руки «козирі» проти Михеїла Саакашвілі.

А що Курченко, бізнес якого нібито пообіцяв зі слів Генпрокурора,  захистити Саакашвілі? Він, пише «INSIDER»,  « як відомо зі скандальних «плівок Онищенка», спокійно веде бізнес з Порошенком продаючи 112 канал, крадучи в держави нафтопровід та торгуючи газом. Відчуваєте вже рівень сюрреалізму!?».

«Ось як виходить, – констатують ситуацію в «Русі Нових Сил». –  Член організованого злочинного угрупування, яке хоче скинути державну владу, якого генпрокурор Луценко та СБУ називають агентом ФСБ, який знаходиться у розшуку, спокійно будує безкоштовне житло для працівників СБУ на території військових частин та веде бізнес з Президентом України».

Тепер  пазли сходяться,  і здогадки про те, що «докази» Генпрокурора – організована  СБУ спецоперація, в якій були задіяні її «стукачі» і бізнес-партнери, і  яка мала на меті усунути Саакашвілі з політичного поля України як опонента діючому президенту, знайшла своє підтвердження.

Що ж до нас, –  читачів, телеглядачів, українців не причетних до «високої» політики, то нас, схоже,  знов  «розвели». І ми знов це проковтнемо?  І будемо і далі жити,  як та людина, якій плювали в очі, а вона запевняла, що то «божа роса»?

Денис Трубач, за матеріалами українських ЗМІ

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.