Хто винуватий? Конфлікт сумських активістів – «батьків» і «дітей»

31-річний громадський діяч Андрій Букін (на фото – ліворуч) на своїй сторінці у Facebook звинуватив покоління 45+ в тому, що воно «не змогло справитися з комуністичними покидьками при владі», «стріляло один одного в 90-х» і «нарешті,  проср…ло частину території України». Цей пост «зачепив» 57- річного координатора Сумського обласного ГО «Майдан», депутата першої після Незалежності каденції в Сумської міськраді Юрія Тищука і спонукав його до відповіді.

Подаємо обидва пости без скорочень і коментарів:

Андрій Букін: «Для тих хто читає мою стрічку у ФБ, я хочу розставити всі крапки на “і”, щоб закрити тему реформ і перетворень у цій країні.

26 років незалежній країні, і цих 27 років її грабували. Ви (тим кому 45 +) отримали незалежність в 1991 і вам на той час було приблизно по 18-25 років. І це ваше покоління не змогло справитися з комуністичними покидьками при владі, це ваше покоління стріляло один одного в 90-х і нарешті це ваше покоління просрало частину території України.

Де ж були Ваші ініціативи коли ви були при владі? Чому Ви не розпочали процес переходу на “страхову медицину” ше 15 років тому? А я відповім, тому що тоді було ще що допилювати, як в Києві так і на містах.
За цю можливість яка є сьогодні, моє покоління заплатило кров’ю, щоб мати хоча б незначний шанс виправити те що було втрачено Вашим поколінням. Дві революції і війна, і не треба мені тикати популізмом – це як мінімум цинічно з Вашого боку.

Якщо Ви не можете, не хочете, не вмієте робити зміні, а це доведено часом, не заважайте робити, хоча б намагатися зробити ці зміни моєму поколінню.

Немає нічого гіршого, а ніж жити в часи змін, і в той же час немає нічого краще ніж творити нову історію. Свого часу відомий палестинський теолог Абдулла Юсуф Аззам, сказав: При захисті своєї країни тримайте пістолет з 10-ма набоями – 1 для загарбників і 9 для зрадників. Так от на сьогоднішній день, колишні депутати, міністри, міські голови, головні лікарі і частина нинішніх чиновників – які саботують проведення реформ, які чіпляються за радянське минуле, які плотно сидять на корупційних схемах і є тими зрадниками.

Час покоління “моїх батьків” минув, і це час втраченої можливості цієї держави. Ви не маєте морального права засуджувати сьогоднішні зміни, які відбуваються в країні. Так як Ви свого часу, просто котилися вздовж корупційної колії – і те що наша країна на сьогодні в такому стані – це результати Вашої роботи. На жаль за це Ви не відчуваєте відповідальності.

Життя триває – точиться війна, це життэстверджуюче посилання є найбільш лаконічним, щодо сьогодення. Насправді я нікого не переконую, бо тільки час суддя і тільки він здатен вказати хто правий, а хто ні».

Юрій Тищук: « Андрію. Покоління не бувають при владі. І чергові “реформи” заважають проводити не покоління, а конкретні особи. і конкретні особи їх проводять. Розумні – на краще, Ідіоти роблять зміни на гірше.

Свого часу такі самі гасла як “страхова медицина” (яка неможлива при відсутній накопичувальній функції гривні та розвинутого фондового ринку), тільки про “могучую силу ринка” я чув від ініціаторів ваучерної приватизації, що перетворилась на велику прихватизацію та фактичне знищення промисловості. Лише в Сумах під три десятки підприємств накрилось…. А в Китаї протягом 25 років реформ – аж до 2003 року “приватизації”, як у нас, не оголошувалось . А комуністи правлять і до цього часу.

До речі автору наймасштабніших в світі Китайських реформ Ден Сяопіну під час початку цих реформ в 1978 році було за 70 років (він з 1904 року). А автору найславетніших реформ – Лі Кван Ю, що мають назву “Сінгапурське чудо” коли після здобуття незалежності (1965 рік) він почав свої реформи, йому було за 40 (він з 1923 року народження) і при владі він був близько 30 років. Отже весь період здійснення ним славетних реформ припадає на вік 40+. Справа не в віці і не в поколіннях. С

еред тих в Україні кому 45+, багато тих, хто незалежність України не отримав, а виборов. Тим, хто її “отримав” сьогодні якраз до 40 років. І серед них, багато таких, хто й до цього часу й разу не був на виборчій дільниці. І при владі бувають не цілі покоління – а лише одиниці.

Зокрема при Януковичу правила “молодая поросль реформаторов” сім’ї, яким усім було до 40 років – Хомутиннік, Курченко, Клименко, Арбузов, Саша-стоматолог. … в Сумах – Чмирь (1972 р.н.) “Розквит” бандита Ахметова також припадає на молодість (він з 1966 року). І Порошенко у владі вже давно (18 років не нижче міністра, а він з 1965 року) – у владі з 40. Отже покидьком та остолопом можна бути в будь-якому віці.

Теза про відсутність протягом 25 років змін та реформ також нісенітниця. Приблизно з 1994 (з Кучми) ми тільки й чуємо й бачимо зміни та реформи. І це реальні “зміни” та “реформи”. До кожного закону – змін та покращень – по сотні – півтори. Остолопи різного віку кожний день щось реформували та покращували…. На жаль не для всіх життя змінилось на краще, але для всіх – точно змінилось круто. Мільйони – в лайні, або за кордоном на заробітках. 1% – в шоколаді.

Минуле у України – радянське. А сучасність? Хіба радянський лад (триповерхова ієрархія “советов”) скасовано? . Увесь твій виступ, Андрію – це не крапки над і, а повна каша із некоректних припущень та узагальнень. А зарозуміла зверхність до цілих поколінь не красить. І старість треба поважати, як своє недалеке майбутнє».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.