За пенсією в Польщу: чи можуть українці отримувати пенсію в ЄС

Україна – одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення. Таку угоду вона  має з також Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США. Дана угода гарантує українцям, легально працюючим (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і полякам. Про це пише польська газета Rzeczpospolita.

«Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру», – розповів Радослав Мілчарскі з ZUS.

Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно страховим періоду працівника в державі, яка видаватиме пенсію.

Довідка: Очікується, що із 1 жовтня 2017 року пенсійний вік в Польщі буде знижений: для чоловіків 65 років, а жінок – 60 років.

У Польщі мінімальний пенсійний стаж для чоловіків – 25 років, а для жінок – 20 років.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.