Скільки воду не товчи – масла не буде: тепловики і громада Сум знов не порузімілися у питаннях підвищення тарифів

Сьогодні, 30 серпня, вже четверта,  спроба ТОВ «Сумитеплоенерго» провести відкриті слухання з питань формування тарифів на тепло і гарячу воду, знов виявилася  невдалою. Представники громади заблокували президію, обрали голову слухань (Валерій Осадченко) і секретаря (Олександр Соколов) і більшістю присутніх постановили провести слухання у синій залі облради через два тижні.

Директор ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитро Васюнін намагався переконати активістів, що сьогоднішні слухання не впливають на остаточне формування тарифів для населення та їх підвищення, але ті йому не повірили. Якщо це і так, запитали у директора, то чому громада не може бути присутньої на обговоренні будь яких інших питань діяльності підприємства, зокрема, заявленої інвестиційної програми, адже компанія орендує майно громади?  А якщо може, то чому знов не створені умови для спокійного обговорення?  Невеличка конференц-зала у готелі «Reikartz» не вмістила усіх небайдужих до питання тарифів, люди заповнили прохід і коридори, через відсутність мікрофонів погано чули про що говорять з «трибуни».

На це Дмитро Васюнін відповів, що міськрада не надає для обговорення «синю» залу, як просили активісти. Йому знов заперечили: власником зали є обласна рада, а не міська. «Чому не звернулися тоді до нас,- запитали депутати облради Віктор Дубінко і Микола Войтенко, – ми б це питання вирішили».

Та головне непорозуміння, як і раніше, лежить у площині юридичній. Керівництво «Сумитеплоенерго» наполягає, що це воно проводить слухання і тому має само вирішувати, хто їх вестиме і відповідно поставить свої підписи під протоколом, який буде відправлено до НКРЕКП. Активісти ж вважають, що оскільки мова йде про майно громади, то громада і має право на «так» чи «ні».і це право зафіксоване Конституцією і Положенням міськради.

«Зараз, – розповів Xpress активіст Валерій Осадченко, – нас виставляють, на жаль, і деякі ЗМІ, як крикунів, які хочуть заробити політичний капітал на питанні тарифів. Але це – не так. Єдине чого ми прагнемо – справедливого і прозорого вирішення цього питання. Я, наприклад,  – не фахівець у цій галузі, але серед нас є люди, які фахово розуміються на цьому, працювали у міськвиконкомі з питань ЖКГ, колишні працівники «Сумитеплоенерго», економісти. Нехай їм дадуть можливість висловити своє бачення».

«Ми за конструктивний діалог, – підтверджує слова Валерія Осадченка депутат облради, екс-заступник міського голови з питань ЖКГ Микола Войтенко. – Але для того, щоб він відбувся, ми просимо надати нам документацію і час на її вивчення, щоб мати повне уявлення про те, як формуються тарифи «Сумитеплоенерго». Якщо там  все чесно, то питань немає. Але усі ці «круть-верть» з переносами дати і місця слухань і викликають недовіру до орендаря».

Щодо «все чесно». На думку деяких активістів, керівництво «Сумитеплоенерго» має відповісти, чому із запланованих інвестиційних (грубо кажучи,  на модернізацію ТЕЦ і заміну мереж) 47 млн. грн. , невикористаними залишилися 31 млн. грн.,  і куди поділися ці гроші? А це ж гроші сумчан, які вони проплатили «Сумитеплоенерго».

Намагання ТОВ «Сумитеплоенерго» якось хитро обійти відкриті слухання і переконати громаду у правоті своїх дій, один із сьогоднішніх їх учасників голосно висловив так: «Скільки воду не товчи – масла не буде», маючи на увазі, що компанії таки доведеться викласти арифметику своїх надприбутків за рахунок масового зубожіння сумчан.

Іван Савченко для Xpress

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.