Реформи на Сумщині: влада, активісти, медіа – співпраця у форматі «Лебідь, Рак і Щука»

Реформа децентралізації влади є однією з базових в Україні. І вдало вона може відбутися лише за умови ефективної співпраці структур влади, громадських організацій та мас-медіа. Поки ж що співпраця відбувається у форматі «лебідь, рак і щука». На цьому наголосили учасники дискусії у форматі «круглого столу» на тему «Відверто про проблеми: чому не виходить співпраця влади, громадськості і медіа в реформі децентралізації влади», що відбувся у Сумському прес-клубі.

«Зараз у нас практично відсутня співпраця між владою, громадськістю і медіа. Влада щось робить собі і не чує громадськість,  громадськість, в свою чергу,  замість того, щоб займатися відведеною їй функцією – контролювати владу, сама займається продукуванням ідей і їх втіленням, а ЗМІ зайняли роль спостерігача», – зазначив колишній голова облради Марк Берфман.

Начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Сергій Над’ярний, зауважив, що місцеві ЗМІ не тяжіють до аналітичних матеріалів, обираючи новинний контент, який не дозволяє глибоко розкривати тему тієї ж децентралізації, оприлюднювати думки експертів з того чи іншого питання.

На що практикуючі журналісти, зокрема Наталя Валевська зазначила, що аналітика передбачає і критику влади, але ж критику чути не хоче ніхто. « У Сумах не звикли до критичної журналістики, адже канали або свої, або куплені. Про владу – або гарно, або ніяк. Скажеш – заплюють. Для чого зайвий клопіт, якщо і так тепленько. Типу ж і новини робиш, і гроші заробляєш, і дядя по голівці гладить», – зазначила вона.

«Нам у Сумах всім вже давно потрібен діалог. Місцеві медіа є ближчими до своєї аудиторії й можуть ефективніше вивести людей зі стану психологічної ломки постреволюційного морального стану. Коли нові суспільні відносини на базі нового громадського договору так ніхто і не почав встановлювати. Потроху ми виповзаємо зі стану дезорієнтації, разом прощаємося з ілюзіями, знаходимо спільні точки світобачення», – зазначив директор  сумського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олександр Хоруженко.

На захист журналістів став і Олексій Захарченко, регіональний представник Інституту масової інформації в Сумській області, який зазначив, що журналісти стикаються з проблемою відсутності експертів – людей, які могли б фахово прокоментувати ті чи інші події. З деяких сфер – постійно одні й ті ж люди на ефірах на телебаченні, їх же коментарі і в друкованих ЗМІ. Але інших компетентних людей, яких можна запросити немає.

До спільного знаменника учасники дискусії так і не дійшли, втім розмова на думку і представників влади, і ЗМІ, була корисною. Але чи зробить кожна із сторін висновки?

Світлана Шовкопляс для Xpress

 

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.