Cвято Покрови: історія і традиції

Щороку 14 жовтня всі православні віруючі відзначають велике свято – Покрову Пресвятої Богородиці. Цього дня ми також відзначаємо День українського козацтва, який приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці. Згідно з указом Президента, з 2015 року 14 жовтня став ще й офіційним вихідним в честь святкування Дня захисника України.

Історія свята Покрова Пресвятої Богородиці

910 року місто Константинополь захопили сарацини. Уже ніхто з місцевих не надіявся на спасіння, але напередодні 14 жовтня жителі міста зібралися в храмі. Люди почали молитися і до них в оточенні ангелів прийшла Богородиця. Вона зняла з зі своєї голови покрив (звідси і пішла назви свята – Покров Пресвятої Богородиці), щоб розкинути його над людьми, захищаючи таким чином їх від ворогів. Після цього ворожі сили відступили від стін Константинополя і місто було врятовано.

Як провести цей день

Бажано всією родиною піти до церкви, поставити свічки, помолитися і попросити Богородицю про заступництво

Незаміжні дівчата ставлять свічки і моляться перед іконою Покрова Богородиці, щоб Господь послав їм гарних наречених

В цей же день перших холодів пекли млинці, що було знаком “утеплення” оселі. Перед тим, як сісти за трапезу, господиня обходить всі кути будинку з приготованою стравою, при цьому читаючи молитву Пресвятої Богородиці.

Що не можна робити цього дня

На Покрову Пресвятої Богородиці не можна робити серйозну господарську роботу. Наприклад, будувати, копати, прибирати, прати, шити, в’язати, прасувати.

Не можна позичати гроші.

Не здумайте відмовляти сватам цього дня. За прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам на Покрову, ще років зо три не вийде заміж.

На свято Покрови не можна лаятися з людьми, вживати алкогольні напої, бажано навіть не готувати щось серйозне до пізнього вечора.

Святкування потрібно було провести весело і яскраво, щоб весь рік був таким же насиченим. У народі з Покрови починають грати весілля.

“Покрове, покрове, покрий мою голову хоч хусточкою, хоч ганчіркою, аби не залишилася я в дівках”, – такий заговір зазвичай промовляли молоді незаміжні дівчата, прикрашаючи ікону Діви Марії власноруч вишитим рушником.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.