Як багатіли родичі прокурора Маслюка та минуле депутата Кисіля. «Наші гроші» дослідили доходи відомих на Сумщині осіб.

Сайт «Наші гроші» протягом 18-19 грудня опублікував одразу два матеріали, що стосуються діяльності заступника прокурора Сумської області Сергія Маслюка, його родичів та найближчого оточення, які дають деяке уявлення про те, як і на основі чого формується бізнес на Сумщині. У дослідженні фігурують відомі на Сумщині особи:  брат заступника прокурора,  митник Євген Маслюк,  дружина прокурора Анжела та її сестра Альбіна, тесть Анатолій Пляхтур,  депутат Сумської облради Андрій Кисіль,  і навіть нинішній Генпрокурор Юрій Луценко.

Частина перша. “Фірма депутата-митника стала одним із монополістів на Сумщині по реалізації майна митниці”.

ТОВ «Автопорт-сервіс» із 2015 року стала однією із трьох фірм у Сумській області, які можуть реалізувати безхазяйне майно та майно, що переходить у власність держави, зокрема, і митниці. Про це «Нашим грошам» стало відомо із реєстрів Державної фіскальної служби за 20152016 та 2017роки та сайту «Української універсальної біржі».

Фірма «Автопорт-сервіс» зареєстрована на території сумського митного посту «Центральний» на вулиці Воровського, 35. У 2015, згідно витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно, вона взяла в Сумської міської ради за цією ж адресою 0,89 га землі в оренду. А нині по договору надає у безоплатне користування митниці частину будівлі по вулиці Воровського (нині Вєтрова), 35.

Фактично транспортні засоби, щодо яких проводиться процедура митного оформлення та контролю на митниці, повинні бути доставлені у зону митного контролю ТОВ «Автопорт-сервіс». За перебування у зазначеній зоні справляється плата грішми.  Про це «Нашим грошам» стало відомо з ухвали в Єдиному реєстрі судових рішень.

Також «Автопорт-сервіс» має дозвіл на провадження митної брокерської діяльності, а в мережі інтернет пропонує готельні номери, офісні приміщення та послуги кафе.

Якщо правоохоронці підозрюють митників і якусь фірму в махінаціях на митниці, то вони просять у фірми «Автопорт-сервіс» журнал в’їзду-виїзду транспортних засобів у яких містяться та копії відеозаписів з камер відеоспостереження, розташованих у зоні митного контролю. Цими правоохоронцями, як правило, є слідчі слідчого відділу прокуратури Сумської області, де заступником прокурора працює Сергій Маслюк. А брат прокурора Євген Маслюк працює у митних органах.

Бенефіціарним власником фірми значиться 71-річна пенсіонерка Надія Черепова, а директором – колишній замначальника Сумської митниці, нині депутат Сумської облради Андрій Кисіль.

Кар’єра Андрія Киселя на митниці закінчилася наприкінці 2010 року одночасно з кар’єрою Євгена Маслюка – брата заступника прокурора Сумської прокуратури Сергія Маслюка. Андрій Кисіль тоді тимчасово виконував обов’язки начальника Глухівської митниці, яку раніше, у 2004-2005 роках очолював. А Євген Маслюк працював інспектором відділу митного оформлення №2 митного посту «Бачівськ» Глухівської митниці.

У вересні 2010 у міжнародному пункті пропуску «Бачівськ» пройшла перевірка. Під час неї звірили транспортні засоби, які їхали Україною в режимі «транзит» та направлялися через пунт пропуску «Бачівськ» до Брянської митниці РФ. Перевірка встановила, що в російських базах даних нема інформації щодо 55 автомобілів, які протягом березня-серпня 2010 проїхали через «Бачівськ». Під час службового розслідування встановили, що Євген Маслюк здійснював митний контроль та оформлення двох автомобілів, хоча вони пункт пропуску не перетинали і не були в зоні митного контролю пункту пропуску. Після цього Євгена Маслюка у жовтні 2010 звільнили.

У лютому 2011 Євген Маслюк через суд поновився на роботі. Митника врятувала судово-технічна експертиза, яка сказала, що печатки на супровідних документах автомобілів-«привидів», які не перетинали пункт пропуску – не належать Маслюку. Нині брат зампрокурора Сумської області трудиться старшим інспектором митного поста «Ромни» Сумської митниці ДФС.

Андрій Кисіль, тимчасовий шеф Євгена Маслюка приблизно в цей же період – травень і червень 2010 року – двічі притягувався до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани «за неналежну організацію роботи Глухівської митниці у напрямі протидії контрабанди та митним правопорушенням» та за «неналежне виконання службових обов’язків з організації роботи Глухівської митниці, контролю за службовою діяльністю підлеглих, що призвело до невиконання у квітні 2010 року завдань зі справляння податків і зборів».

У липні 2010 року Кисіля звільнили після перевірки, яка виявила недоліки в організації митного контролю пункту пропуску «Юнаківка». Митник намагався поновитися через суд, але отримав відмову – суд, зокрема, врахував дві догани дфсника по Глухівській митниці.

Частина друга. Дружина заступника прокурора Сумської області потрапила в ДТП на незадекларованому «Infiniti QX 70»

ружина зампрокурора Сумської області Сергія Маслюка 20 вересня потрапила в ДТП на  «Infiniti QX 70». Про це «Нашим грошам» стало відомо з постанови Апеляційного суду Сумської області за 6 грудня 2017 року. Про деталі ДТП розповіла програма «Під прицілом» телеканалу «UA:Суми».

За даними «Наших грошей», «Infiniti QX 70» 2014 року випуску купила сестра прокурорської дружини Альбіна Пляхтур у 2015 році. Жінка бізнесу не має, як ФОП не реєструвалася. Дружина прокурора Анжела Маслюк має право керування цим «Infiniti».

В декларації прокурора Маслюка за 2016 рік з транспортних засобів лише УАЗ 1988 року та ГАЗ 1959 року. «Infiniti QX 70» – відсутня.

Ніхто з родичів прокурора офіційно не має бізнесу, матір Тетяна Маслюк працювала на глухівській митниці, брат Євген Маслюк – теж митник.

По лінії дружини прокурора ФОПом із 1997 по 2017 реєструвався лише тесть Анатолій Пляхтур, але там йшлося про торгівлю верхнім одягом на Центральному ринку Сум.

Також тесть значиться співзасновником об’єднання громадян «Правич». За часів Януковича члени об’єднання виступали на мітингах проти дій тодішньої влади спільно з братом генпрокурора Сергієм Луценком. На той час Юрій Луценко був у в’язниці, і Сумська область зібрала 50 тис. підписів за його звільнення. На мітингах за участю об’єднання громадян «Правич» зачитувалися листи від Юрія Луценка, де він казав, що підтримує сумчан у боротьбі з владою, оскільки його багато що пов’язує з цією областю: матір Луценка – з-під Глухова.

Зампрокурора Сумської області Сергій Маслюк.

18 жовтня 2017 року Генпрокуратура повідомила Сергію Маслюку про підозру за ч. 1 ст. 190, ч. 1,4. ст 358 («Заволодіння чужим майном», «Підроблення документів» та «Використання підробленого документа»). Як повідомила прессекретар генпрокурора Лариса Сарган, прокурор незаконно заволодів бюджетними грішми – 21 тис. грн. Наприкінці серпня  Сергій Маслюк попросив у керівництва 12 додаткових днів відпочинку, оскільки в основну відпустку начебто пролежав у лікарні. До заяви прокурор додав довідку від лікаря. Досудове розслідування встановило, що Сергій Маслюк не лежав у лікарні, а відпочиав у  с. Поляниця Яремчанського району Івано-Франківської області. Лікарка, яка підписала Маслюку довідку, вже підписала угоду про визнання винуватості і засуджена до штрафу в 850 грн.

Зарплатня Сергія Маслюка за 2016 рік, згідно декларації, – 272,9 тис грн, дружина прокурора отримала лише соцдопомогу 12,15 тис грн. 2015 року зарплатня прокурора складала 270 тис грн, його дружина так само отримала лише соцдопомогу.

Як багатіли родичі прокурора Маслюка

  • 2017

У червні теща Світлана Пляхтур купила 3-кімнатну  квартиру площею 135,7 кв.м. в Сумах на провулку Інститутському.

У квітні Сергій Маслюк на підставі декларації про готовність об’єкта до експлуатації зареєстрував право власності на 238-метровий будинок у Сумах на Козацькому проспекті.  Будинок має баню, три альтанки, кухню, гараж, прибудови, навіси та сараї.

У лютому прокурор оформив право власності на ділянку 0.2052 га під будинком на проспекті Козацькому в Сумах.

  • 2015

У серпні тесть прокурора Анатолій Пляхтур зареєстрував право власності на 5 земельних ділянок на території Великочернеччинської сільсьої ради Сумської області площею 0,18 га, 0,3 га, 0,2 га та дві ділянки по 0,1 га.

У травні теща прокурора Світлана Пляхтур купила ділянку 0.0817 га коло будинку прокурора на проспекті Козацькому в Сумах та отримала свідоцтво про право власності на  61-метрову квартиру  у Сумах на вул. Комсомольській

Сестра дружини прокурора Альбіна Пляхтур зареєструвала право власності на чотири   ділянки 0,41 га, 0.2 га та дві по 0,1 га на території  Великочернеччинської сільради в Сумській області

  • 2014

У січні 2014 року прокурор отримав свідоцтво про право власності на 96-метрову квартиру у Сумах на вулиці Харківській.

У лютому матір прокурора Тетяна Маслюк отримала свідоцтво про право власності на 42-метрову квартиру в Сумах по вул. Кондратьєва

  • 2013

У вересні прокурор оформив право власності на садовий 118-метровий будинок у садівничому товаристві «Олдиш» неподалік Сум.

Син покурора Мірослав Маслюк у липні 2013 став співвласником трикімнатної квартири на 64,9 кв.м у Сумах на проспекті Михайла Лушпи.

У липні теща прокурора Світлана Пляхтур оформила спідоцтво про право власності на пів 65-метрової квартири  на проспекті Михайла Лушпи у Сумах.

У січні матір прокурора Тетяна Маслюк придбала Мерседес-Бенц ML 350 2012 року випуску, згідно декларації прокурора – за 480 тис. грн.

  • 2012

У грудні дружина прокурора Анжела Маслюк купила Тойоту Камрі 2400 2012 року випуску за 270 тис. грн.

Батько прокурора Володимир Маслюк отримав держакт на 2,2 га ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ярославецької сільради на Сумщині

  • 2011

Батько прокурора Володимир Маслюк купив Інфініті EX-37 2010 за 350 тис грн.

  • 2010

Батько прокурора отримав свідоцтво про право власності на будинок 47,5 кв. м у м. Глухів Сумської області

  • 2009

теща прокурора зареєструвала право власності на 114-метровий будинок у м. Кролевець на Сумщині.

Джерело: http://nashigroshi.org/2017/12/18/firma-deputata-mytnyka-stala-odnym-iz-monopolistiv-na-sumschyni-po-realizatsiji-majna-mytnytsi/

http://nashigroshi.org/2017/12/19/druzhyna-zamprokurora-sumskoji-oblasti-potrapyla-v-dtp-na-nezadeklarovanomu-infiniti-qx-70/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.