Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Якщо трудовий колектив редакції не прийняв рішення в строк

 «Райрадою було прийняте рішення виставити нашу редакцію на конкурс. Бажаючих, на жаль, не знайшлося. Зборів трудового колективу в першому кварталі 2016 року ми не проводили. Чи може рада прийняти нове рішення, яким надати можливість трудовому колективу  реформувати редакцію?» На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО: « Способи реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій визначені в частині 1 статті 3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі за текстом Закон)…

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;

3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації;

4) перетворення друкованих засобів масової інформації, заснованих центральними органами виконавчої влади, в офіційні друковані видання.

Ваш засновник, районна рада, пішла шляхом, передбаченим пунктом 3 частини 1 статті 3 Закону – вийти зі складу засновників друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, відповідно до законодавства з питань приватизації.

Для того, щоб скористатися пунктом 2 частини 1 статті 3 Закону, який передбачає перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації, потрібно було дотриматися вимог статей 2 і 4  Закону.

Трудовий колектив редакції має пріоритетне право у визначенні способу реформування. Для реалізації цього права трудовий колектив редакції протягом трьох місяців з дня набрання чинності Закону, а саме з 01.01.2016 року по 31.03.2016 року повинен був на загальних зборах прийняти рішення щодо своєї участі у реформуванні друкованого ЗМІ та редакції.  Пропозиція трудового колективу надається засновнику друкованого ЗМІ та редакції, який повинен у місячний строк прийняти рішення про реформування та про спосіб реформування.  У разі, якщо трудовий колектив редакції не повідомив про свою участь у реформуванні протягом строку, визначеного частиною 2 статті 4 Закону, засновники відповідного друкованого ЗМІ та редакції приймають рішення про реформування самостійно.

Як бачимо, можливість трудового колективу прийняти рішення про перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання передбачається на першому етапі і обмежується строком в три місяці з дня набрання чинності законом. Це також має своє підтвердження в частині 1статті 11 Закону: «Засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції приймають рішення про припинення випуску друкованого засобу масової інформації та діяльності редакції, якщо:

1) трудовий колектив редакції не повідомив про свою участь у реформуванні протягом строку, визначеного частиною другою статті 4 цього Закону;

2) приватизація майна редакції в установленому цим Законом порядку не відбулася»

Таким чином, згідно Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», рішення ради про реформування редакції і друкованого ЗМІ трудовим колективом приймається на підставі подання трудового колективу у випадку, коли трудовий колектив прийняв відповідне рішення в строк до 31.03.2016 року.

УВАГА! Із іншими консультаціями з питань роздержавлення ЗМІ  можна ознайомитися на cайті Xpress, якщо у віконці “Знайти” набрати слова для пошуку “юридичні консультації”.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.