Формула успіху зодчого бізнесової архітектури

Сьогодні, 14 липня, святкує 60-річний ювілей президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин Макаренко, з їм ям якого ось вже  15 років поспіль нерозривно  пов’язаний розвиток зовнішньоекономічних зв’язків регіону. Початком багатьох міжнародних договорів з співробітництва у сферах економіки, науки, культури, торгівлі, які має сьогодні область, були саме ініціативи і попередня  копітка робота очолюваної ним ТПП.  Сама ж Сумська торгового-промислова палата завдяки зусиллям  її президента виросла з колись непомітної посередницької структури в один з кращих в Україні центрів   прогресивних ідей в становленні цивілізованих ринкових відносин  і надійного партнера  регіональних бізнес-кіл.

Нагадаємо, що саме завдяки Костянтину Макаренку Суми отримали справжній виставковий центр «Іллінський», яким може похвалитися не кожний обласний центр, і тепер щорічна виставка-ярмарок  «Слобожанський міст» з кожним роком не тільки розширяє географію її учасників з різних куточків світу, а й стала майданчиком  міжнародних ділових зустрічей, де народжуються нові ідеї і бізнес-проекти.

Тож, можна сказати, що будівельник за базовою освітою, Костянтин Макаренко став до певної міри зодчим бізнесової архітектури Сумщини.

Неймовірно, але факт: усі ці 15 років Сумська ТПП успішно розвивалася всупереч політичній і економічній  нестабільність в державі та змінам міжнародних пріоритетів. Можливо,  формула цього успіху в тому, що Костянтин Макаренко вважає себе більше бізнесменом, ніж чиновником?

ТПП на сьогодні допомагає підприємствам і підприємцям  області не тільки розвивати  прямі зв’язки із зарубіжними партнерами,  шукає їм  інвесторів, а й  готує для них інвестиційні проекти і бізнес-плани, організовує бізнес-місії, проводить регулярні навчання у сфері публічних закупівель, семінари з питань налагодження експорту. Супроводом зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємництва та їх виходом на зовнішні ринки опікується створений при Сумській ТПП Центр підтримки експорту.

Свідченням міжнародного визнання Сумської ТПП стало включення її  за програмою розвитку конкурентоспроможності та інновацій до глобальної мережі EEN, яка охоплює 64 країни Європи, Азії та Америки.

Переговори на Кіпрі у складі офіційної делегації України

Слід зазначити, що керівник-бізнесмен Костянтин Макаренко ніколи не замикався в своїй діяльності тільки на комерційних інтересах. Сумська ТПП однією з перших надала допомогу українській армії у найважчий для неї період початку бойових дій на Донбасі. Допомагає сьогодні українській діаспорі в Росії, підтримує діячів культури, громадські організації  в налагоджені контактів з відомими уродженцями Сумщини, розкиданими по всьому світу. Невипадково   саме в стінах ТПП відбулися презентація публіцистичної книги спогадів сумчанина Олександра Приходченка «А воно ж було» і передача в дар Сумському художньому музею японськими меценатами картини Давида Бурлюка, яка багато в чому відбулася завдяки допомозі з боку Макаренка.

Японський бізнесмен Хаясі Тосінорі у стінах Сумської ТПП передає картину Бурлюка в дар Сумському художньому музею

Редакція порталу «Xpress» вдячна Костянтину Володимировичу за посередництво у створенні таких «топових» матеріалів, як перше в Україні ексклюзивне  інтерв’ю з нащадком династії Терещенків Мішелєм Терещенком, американським мільйонером Муравьовим-Апостолом, багатьом іншим інтерв’ю з  представниками закордонного бізнесу і акредитованими в Україні дипломатами.

Костянтин Макаренко є дійсним членом-академіком Інженерної академії України, Заслуженим працівником сфери послуг. За здобутки у професійній діяльності нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня, Грамотою Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом», Почесною грамотою  Українського союзу промисловців і підприємців. Звичайно ж, це далеко не повний перелік його особистих відзнак, до яких потрібно долучити й нагороди Сумської ТПП.

І все ж головною його нагородою, на наш погляд, є його репутація. Репутація ділової людини, людини слова і зобов’язань, чуйної і щирої на благородні справи. Лише один штрих, в якому він, як на долоні. У бутність депутатом облради Костянтин Макаренко опікувався Великописарівським районом і започаткував там волейбольні змагання серед школярів. Підтримує їх, як спонсор,  і тепер, вже склавши повноваження депутата. На наше запитання «Чому?» здивовано відповів: «А як же інакше?  Ви б побачили очі тих дітей, які світяться, коли проходять змагання.  І  я не хочу, щоб вони згасли тільки через те, що я вже не депутат».

На змаганях з волейболу у Великій Писарівці

Ми вітаємо Костянтина Володимировича з 60-річним ювілеєм і бажаємо йому впродовж ще багатьох років і далі гідно представляти бізнесову еліту Сумщини в Україні і світі та  здійснення усіх задумок і планів, яких, знаємо, у нього завжди  «з верхом».

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.