Міська влада вже три роки піклується про безпеку сумчан. На жаль, й досі лише на папері

У 2018 році в публічних місцях Сум було скоєно 453 кримінальних правопорушенням, з яких розкрито 259. Вчинення таких злочинів можна було б звести до мінімуму, якщо б на території міста були встановлені камери відеоспостереження»,  заявив в звіті на сесії Сумської міськради начальник Сумського міськвідділу полковник поліції Павло Карабута. За його словами, сьогодні Суми один з тих обласних центрів, де камери відеоспостереження встановлені тільки приватними підприємцями поблизу торгових центрів, магазинів, автостоянок, АЗС і т.д. Є вони і на території обслуговування лише 13-ти з 323 зареєстрованих ОСББ.

«На території міста не встановлено жодної камери, яка б відповідала умовам сьогоднішнього дня: з можливістю розпізнавання вуличних номерних знаків і знаків автомобілів. У той же час в інших районах області встановлено 135 камер відео спостереження», – зауважив Павло Карабута. –

За виконання регіональних проектів «Безпечна місто» ми знаходимося серед явних аутсайдерів на рівні з Луцьком. У той же час, якщо порівняти з містами, які мають приблизну з Сумами чисельність населення, то як приклад – в Чернігові встановлено майже 300 камер відеоспостереження, в Полтаві – 93. Сподіваюся, в цьому році проблема зрушить з мертвої точки, і ми дозволимо громадянам відчувати себе захищеними », – заявив начальник поліції Сум.

Зауважимо, що у Сумах була прийнята програма «Автоматизація муніціпальніх телекомунікаційніх систем на 2017-2019 рр.», В її  рамках планували установку відеокамер в місцях великого скупчення людей, закупівлю 20 базових вузлів, близько 60 камер відеоспостереження і створення Центру обробки даних. Однак усі ці плани й досі залишаються тільки на папері.

«Відділом інформаційних тенології було запропоновано на цей рік передбачити 3,1 млн грн. на установку різного типу камер в різних частинах міста. На жаль, це не увійшло до бюджету», – говорить секретар Сумської міськради Андрій Баранов,

І виправдовує це  тим, що проект розроблений більше двох років нібито тому  був вилучений під час проведення правоохоронцями обшуків в кабінетах чиновників міськради. Але Павло Карабута його слова спростував: міськвідділ поліції слідство не відкривав і документи не вилучав.

«З 2016 року міськрада замовила проект установки камер в рамках проекту «Безпечний місто»у запорізької фірми. Тоді ж в рамках відкритого за ч.1 ст. 365 (зловживання владою або службовим становищем) кримінального провадження прокуратура вилучила один з чотирьох примірників проекту та відправила на експертизу. Слідчих цікавило, чи відповідає цей проект необхідним вимогам. Згідно з отриманими висновками, він не відповідає вимогам, тому його направили ще на одну експертизу, щоб встановити, чи були отримані збитки. Зараз чекаємо результатів.

Фактично факт відкриття кримінального провадження на впровадження цього проекту жодним чином не впливає. Не було ніякої заборони з боку правоохоронних  органів на його реалізацію», – прокоментувала ситуацію прес-секретар прокуратури Сумської області Наталія Науменко.

Джерело: http://rama.com.ua/bez-prismotra-sumyi-autsayderah-po-kameram-videonablyudeniya-foto/#ad-image-0

На фото: кадр з камери спостереження магазину, яка зафіксувала момент зіткнення 19 серпня 2018 р.  у Сумах автомобіля поліції з Audi, внаслідок якого  постраждало семеро осіб.

Раніше ми повідомляли: Невже дочекалися? У Сумах впроваджуватимуть систему відеоспостереження міста за досвідом столичної поліції

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.