Інформація до роздумів. Як голосували у першому турі групи виборців за віком і освітою

Вчора, 8 квітня, Центр Разумкова, фонд «Демократичні ініціативи» та Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) оприлюднили результати національного екзит-пол на виборах президента з точки зору статі, віку і освіти тих, хто проголосував. Найбільш активними на виборах виявилися виборці 50-59 років. У цій віковій групі проголосували 73% людей, що мають право голосу. Молодь, не дивлячись на очікування, проявила пасивність: проголосували всього 40% виборців у віці 18-29 років. У порівнянні з виборами 2014 року активність молоді знизилася на 6%. А показник активності в найбільш вікової групи зріс з 15% до 70%. У віковій групі 30-39 років проголосували 65%, 40-59 років – 71%, від 60 років – 70%.

Ядро електорату Володимира Зеленського – склали люди від 18 до 49 років. У Петра Порошенка – старше 60 років.

«За віком: у Зеленського у віковій групі 18-29 років – 25%, 30-39 років – 28%, 40-49 років – 21%, 50-59 років – 15%, від 60 років – 12%.  У Порошенка 18-29 років – 11%, 30-39 років – 18%, 40-49 років – 19%, 50-59 років – 22%, старше 60 років – 30% «, – повідомила експерт КМІС Светалана Хутка.

За освітою

Серед тих, хто проголосував за Порошенка – 46% людей з вищою освітою. Аналогічні дані по Зеленському соціологи не озвучили, уточнивши, що за нього віддали голоси третина всіх виборців з вищою освітою.

42% виборців із незакінченою вищою освітою, а це в основному студенти, проголосували за Зеленського. За Порошенко – 17%, за Тимошенко – 10%, за Бойка – 7%.

Серед виборців обох кандидатів, що вийшли до другого туру, найбільше жителів міст.

За регіональною ознакою серед виборців Зеленського жителі західного і центрального регіону складають 52%, а півдня і сходу – 48%. У Порошенка серед виборців значно більше жителів Заходу та Центру – 77%, і тільки 23% – це жителі півдня і сходу.

Жінки і чоловіки

Підтримка жінок і чоловіків у обох кандидатів приблизно однакова. Але це пояснюється тим, що жінки в середньому на 10% більше віддавали голосів всім кандидатам, ніж чоловіки.

У Зеленського: чоловіки – 44%, жінки – 55,5%. У Порошенка: 47% і 53% відповідно.

Більш детально див. https://kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=850&page=1

2 Comments
Іван Савченко

2 thoughts on “Інформація до роздумів. Як голосували у першому турі групи виборців за віком і освітою”

  1. Очень наивно думать, что актёр Зеленский в реальной жизни будет вести себя точно так же, как персонаж в фильме. Образ народного героя Голобородько не имеет совершенно ничего общего с реальным Зеленским. Это обычный рекламный трюк, и сейчас уже очевидно, что весь этот сериал “Слуга народа” сняли исключительно ради пиара Зеленского как будущего кандидата. Весело и под шутки-прибаутки страну втягивают в опасный эксперимент, ставя у руля такого человека, как Зе, не имеющего никакого опыта в реальной, а не киношной, политике. Но то кино, а тут реальная жизнь. Что можно сказать про реального Зе? Очень мутный типчик, неискренний, явно переигрывающий в попытках изображать того, кем не является. Мелочный, нахальный, злопамятный, мстительный (вспомним угрозы журналистам и блогерам), этакий злой клоун. Пытается казаться открытым, но боится прямых вопросов, предпочитает общаться с избирателями через экран, подменяя себя реального вымышленным рекламным образом. Пытается играть человека из народа, а сам – миллионер с офшорами, да ещё и полностью зависимый от миллиардера Коломойского. Всё это соверешенно не смешно, а опасно для страны.

  2. Кандидат Зе – это проект Хабад. Поищите в Сети ролики Ходоса. Сразу начнёте прозревать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.