Мало нам Донбасу? Пентагон через владу України втягує її у війcьковий конфлікт в Сирії

На закупівлю озброєння для Сирії в Україні Пентагон через власні компанії витратив 17,3 млн.  доларів, повідомляє «Дзеркало тижня».  Всього з початку конфлікту, пише видання,  головне військове відомство США направило сирійським повстанцям, які воюють з ІГІЛ, зброю і боєприпаси радянського зразка на суму 2,2 млрд. доларів. Для цього міноборони США привернуло “цілу армію підрядників і субпідрядників – від багатих військово-промислових корпорацій до фірм, які мають зв’язки з оргзлочинністю”, з’ясувалося в ході спільного розслідування Балканського об’єднання журналістів-розслідувачів (BIRN) і Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP ).

У публікації за результатами розслідування повідомляється, що “балканські та східноєвропейські виробники зброї, які і так працюють на повну потужність для постачання сирійської війни, не здатні задовольнити цей попит. Тому Міністерство оборони США звернулося до інших постачальників з Казахстану, Грузії та України, знизивши при цьому вимоги до виробничих стандартів “. З якими конкретно компаніями із зазначених країн працював Пентагон, в публікації не вказано.

Масштабні закупівлі зброї почалися у вересні 2015 року за президента Обами. До травня поточного року тільки на автомати Калашникова, ручні протитанкові гранатомети (РПГ), міномети, а також іншу зброю і боєприпаси було витрачено в цілому понад 700 мільйонів доларів.

Збройний конфлікт в Сирії триває з березня 2011 року. В ООН заявляють, що війна в країні забрала життя понад 220 тисяч людей. Хоча заступник генсека ООН з гуманітарних питань Стівен О’Брайен не виключив, що число жертв може значно перевищувати офіційні дані і досягати 500 тис. чоловік.

Нагадаємо, що у 2016 році британська газета Independent повідомила, що нібито під час візиту міністра оборони США Ештона Картера до України  буде обговорюватися питання направлення українських військових до Сирії для боротьби з ІГІЛ.Міноборони України спростувало тоді  те, що Україна планує відправити підрозділи своїх Збройних сил до Сірії чи Іраку для ведення ними бойових дій

На думку директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслана  Бортника,  обмежена участь України в миротворчій операції в боротьбі проти ІГІЛ можлива. Але навряд чи варто очікувати повномасштабної участі тисяч військовослужбовців в таких операціях. Можливо, мова йде про якусь символічну участю України, щоб виявити солідарність із США, як зараз в Афганістані, коли кілька українських лікарів і офіцерів зв’язку беруть участь в операції міжнародних сил.

«Якщо говорити відверто, – додав експерт, – то країни західної коаліції були б зацікавлені в повномасштабній  участю України в подіях в Іраку і Сирії. Але справа в тому, що повномасштабний контингент в кілька тисяч чоловік Україна відправити не зможе, тому що цього ніхто не зрозуміє всередині країни. Не можна зняти кілька тисяч чоловік зі сходу України та направити їх на ще більш жаркий фронт – іракський і сирійський».

У будь-якому випадку постачання Україною одній з воюючих сторін зброї може відгукнутися їй терактами, подібними тими, що сталися нещодавно в країнах Західної Європи, і  на її території.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.