«Людину на планеті Земля знищуть роботи». П’ять найбільш резонансних пророкувань Стівена Хокінга

Днями нестало відомого британського астрофізика, фізика-теоретика  і популяризатора науки, автора  революційних поглядів на життя Всесвіту  Стівена Хокінга. За своє життя він зробив чимало прогнозів про нові технології і відкриття, які можуть вплинути на долю всього людства. Журналісти різних світових видань виділи п’ять основних прогнозів вченого щодо того, як далі розвиватимуться  чи деградатуватимуть земляни.

Прогноз про колонізацію космосу. Фізик запевняв, що людям пора вже сьогодні подбати про запасний притулок, на випадок, якщо Земля загине або стане непридатною для homo sapiens. В якості альтернативи Блакитній планеті вчений пропонував Місяць або Марс. Також Гокінг порадив протягом півстоліття розвідати і інші зоряні системи крім Сонячної. Особливу увагу, за його словами, потрібно приділити планеті Proxima b в системі Альфа Центавра.

Прогноз про Апокаліпсис. Вчений передбачив, що світ загине протягом 1000 років в результаті техногенної катастрофи. Фінальним акордом для людства може стати ядерна війна, вірус-мутант або штучний інтелект. Останнього Гокінг побоювався найсильніше. Він був упевнений, що як тільки людина створить штучний розум, здатний до самовідтворення, той просто і раціонально усуне свого творця, як зайву ланка.

Прогноз про подорожі в часі. Гокінг завжди був скептично налаштований щодо подорожей в минуле. Фізик доводив, що навіть спроба прорватися крізь час розірвала б просторово-часовий континуум. У той же час, вчений не приховував, що подорож в майбутнє не відіб’ється на просторі і часу так катастрофічно, а отже – воно можливе.

Прогноз про чорні діри. Фізика завжди цікавили чорні діри. На відміну від більшості українських учених, він не вважав ці космічні тіла «безнадійними». Він вважав, що чорні діри є джерелом радіації і є місцем, де зароджуються парні віртуальні частинки, що приходять з нізвідки. Гокінг був упевнений, що ці небесні тіла засмоктують негативно заряджені частинки, через що стискаються до тих пір, поки не стається вибух еквівалентний вибуху мільйона атомних бомб.

Прогноз про науку і релігію. Незважаючи на сповідування атеїзму, Хокінг все ж вірив в деякі закони світоустрою, які актуальні і в решті Всесвіту. Він додав, що смерть – це остаточно і безповоротно. Всі розповіді про загробне життя він вважав вигадкою і запевняв, що смерть відбувається тоді, коли мозок повністю вичерпує життєві ресурси.

Фізик до останнього вірив у торжество науки над релігією, хоча півстоліття тому саме вчені тоді майже поховали його. Йому давали всього три роки життя.

Джерело:https://zik.ua/news/2018/03/17/u_zmi_vybraly_pyat_nayrezonansnishyh_prorokuvan_stivena_gokinga_1286765

1 Comment
Іван Савченко

One thought on “«Людину на планеті Земля знищуть роботи». П’ять найбільш резонансних пророкувань Стівена Хокінга”

  1. Це дуже цікаво! Але! Чому надруковано з такою великою кількістю банальних помилок!???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.