«Ліга виборців» звітує: на вершині рейтингів «Слуга народу» і Лозовий

Партія «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя» і «Європейська солідарність» очолюють партійний рейтинг уподобань мешканців Лебединського, Великописарівського, Тростянецького і Охтирського районів, – такі дані соціологічного дослідження в межах 162 виборчого округу наводять фахівці Ліги виборців України. Водночас, серед кандидатів-«мажоритарників» до Верховної Ради основна боротьба розгорнулася між Миколою Задорожним та Іваном Лозовим.

«Ми опитали 1200 мешканців Лебедина, Охтирки, Тростянця, Великої Писарівки і ще майже 20 населених пунктів у цих районах, – розповів на прес-конференції керівник проектів Ліги виборців України Сергій Литовченко. – За рейтингами партій, які йдуть на парламентські вибори, несподіванок не сталося, ситуація подібна до загальноукраїнської. В трійку лідерів потрапили партія Зеленського «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка та «Європейська солідарність» на чолі з Петром Порошенком. А от серед кандидатів, які балотуються безпосередньо від цього округу, зберігається серйозна інтрига».

За даними соціологів, найбільшу підтримку виборців у окрузі мають Микола Задорожний та Іван Лозовий. За ними з великим відривом йдуть Андрій Зінченко від «Опозиційної платформи – За життя» і Юрій Бова, мер Тростянця.

«У поки що лідера перегонів Миколи Задорожного є як великі шанси, так і великі небезпеки, – прогнозує представник Ліги виборців України. – Я кажу «поки що лідера», адже пан Задорожний має дуже потужний, але усього один виборчий ресурс – це бренд президентської партії «Слуга народу». Ризик для нього, по-перше, в тому, що високий партійний рейтинг майже ніколи не «перетікає» на окремого кандидата повністю, а лише частково. Так є в багатьох округах України: у партії рейтинг під 45%, а кандидати від неї часто не дотягують і до 30%. Крім того, популярність кандидата приречена змінюватися разом з популярністю партії в цілому. Отже, цілком ймовірний сценарій, коли всеукраїнський рейтинг «Слуги народу» з будь-яких причин знизиться до 42-37 відсотків, то результат їхнього кандидата може впасти з 32 до 25-22%. На ці фактори пану Задорожному варто звернути увагу».

Водночас, соціологи зауважують ще на одній цікавій подробиці: «довірі авансом», коли тільки 3,2% опитаних відповіли, що знають такого кандидата, як Задорожний, але довіряють йому – 29%.

«Головна різниця між двома фаворитами гонки саме у цьому, – говорить Сергій Литовченко. – Через популярність партійного бренду, про довіру до Миколи Задорожного заявляють виборці, які взагалі нічого не знають про цю людину. Дев’ять із десяти його прихильників «довіряють наосліп». Тоді як у Івана Лозового, що йде самовисуванцем, без партійних прапорів, ситуація протилежна, його прихильники «і знають, і довіряють».

Опитування показало, що понад кожен п’ятий виборець округу (22%) знає такого кандидата, як Іван Лозовий. І практично стільки ж, 21,9% респондентів відповіли, що довіряють йому. Саме такий відсоток голосів виборців (21,9%), що визначилися зі своїм кандидатом і готові проголосувати, і вивів Івана Лозового в головні конкуренти висуванцю «Слуги народу».

«На чому треба зосередитися цьому кандидату – так це особисті зустрічі з мешканцями округу, – підкреслює представник Ліги виборців України. – У Лозового є сильна перевага, його виборець «і знає, і довіряє» своєму кандидату. Якщо казати простіше, у Лозового практично кожне одне знайомство з виборцем означає «плюс» один голос. Тож, чим з більшою кількістю людей зможе особисто поспілкуватися Іван Лозовий, тим вищім буде його підсумковий результат. Не забуваймо, що від першого місця його  відділяє 10% голосів, а це чималий показник».

Загалом, за три тижні до виборів симпатії мешканців 162 виборчого округу розподілися так:

ЯКБИ ВИБОРИ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ ВІДБУЛИСЯ НАЙБЛИЖЧОЇ НЕДІЛІ, ЯКОМУ З КАНДИДАТІВ ВИ ВІДДАЛИ Б СВІЙ ГОЛОС?

Задорожний Микола – 32%

Лозовий Іван – 21,9%

Зінченко Андрій – 12,2%

Чалий Валерій – 9,0%

Смілик Микола – 9,0%

Бова Юрій – 6,9%

Сугак Віктор – 3,7%

Шарай Ігор – 3,5%

Кужель Олександр,  Рибалко Андрій, Гавриленко Сергій, Домашенко Сергій – менше 1%.

Дослідження проводилось в період  з 24 по 28 червня 2019 року, шляхом вуличного опитування (face-to-face interview). Територія проведення: 24 населені пункти в межах 162 виборчого округу. Вибірка  стратифікована за статтю та віком і становить 1200 респондентів. Похибка становить не більше 3%.

No Comments
Панфілова Ольга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.