Сьогодні вночі Сумщину накрив зоряний дощ – до 20 «падаючих зірок» на годину

У ніч з 12 на 13 серпня на території України спостерігався так званий зоряний дощ – метеорний потік Персеїди. Він розпочався приблизно із  22.00 і тривав до світанку. Протягом години можна було спостерігати до 10-20 «падаючих зірок».

«Зоряний дощ»  треба шукати  в північно-східній частині небосхилу, високо над горизонтом, в декількох градусах на південь від сузір’я Кассіопеї. Щоб не пропустити це захоплююче природне явище,  астрономи радять «захопити»  очима як-можна більший шматок неба. Найкраще вийти на вулицю і посидіти в темряві мінімум півгодини. За цей час очі адаптуються до темряви і ви зможете розглянути метеорний потік.

Однак є і певні нюанси. Зокрема, для спостережень цього року може стати перешкодою місячне світло. Але максимально яскраві метеорити  все ж вийде якісно розглянути

Довідково. «Падаючі зірки» – невеликі частинки міжпланетної  речовини, розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 60 кілометрів на секунду, і згораючи, залишають красивий яскравий слід. Персеїди є одними з найкрасивіших і відомих метеорних дощів. Цей потік виникає, коли Земля входить в хмару пилу від хвоста комети Свіфта – Туттля. Назвою своєю  зорепад зобов’язаний сузір’ю Персея, звідки і вилітають «падаючі зірки».

Зоряний дощ 2016 року:

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.