Затриманий за хабар суддя Коваленко заздалегідь знав, що на нього заведено справу і замітав сліди?

Суддя Господарського суду Сумської області Олександр Коваленко (на фото стоїть), якого викрили на отриманні хабара у 26 тис. доларів,  знав із невстановлених джерел, що на нього заведено кримінальне провадження. Про це на засіданні суду заявили представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє Цензор.нет.

“Коваленко Олександр Вікторович, будучи обізнаним, з якихось джерел, нам невідомо звідки, оскільки ми старались максимально обмежити витік інформації… Якимось чином дізнається, що ведеться відносно нього розслідування. Щоб убезпечити себе від документування правоохоронними органами, він говорить Мальованому, щоб той поміняв вказані грошові кошти. Якщо дадуть у гривнях – поміняти на долари, якщо в доларах – то на гривні”, – розповів прокурор Гарванко.

“Незважаючи на те, що органом розслідування було НАБУ, з метою більшої ефективності розслідування матеріали знаходилися у прокурора постійно. Навіть не про всі слідчі дії знали працівники Антикорупційного бюро. Про що і повідомляє Коваленко в розмові Мальованому, що справа “не в НАБУ, як я думав”, а займається нею Спеціалізована антикорупційна прокуратура”, – повідомив суду прокурор Симків.

За словами прокурора, хто інформував суддю про хід слідства – поки не відомо, і зараз цей факт перевіряється.

Сам підозрюваний Коваленко своєї провини не визнає, вважає своє затримання провокацією спецслужб. “Буду всіма силами допомагати слідству”, – заявив він.

Як відомо, голову Господарського суду Коваленка затримали 1 листопада працівники НАБУ і СБУ. Служитель Феміди нібито намагався отримати 26,6 тис. доларів за винесення рішення на користь будівельної компанії. За даними слідства, раніше суддя нібито хотів, щоб забудовник виділив йому квартиру, але пізніше побажав, щоб йому віддячили грішми. Адвокати озвучили іншу версію, що суддя насправді купував квартиру для своєї знайомої і навіть позичив на купівлю 9 тис. доларів. Пізніше жінка нібито відмовилася від квартири, і суддя просто намагався повернути свої гроші, а слідство неправильно потлумачило його слова і дії.

Детальніше про матеріали справи судді Коваленка: https://censor.net.ua/resonance/462223/habar_sudd_kovalenka_dv_vers_odn_spravi

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.