У Сумах рідні визволяли призовника з пункту збору за допомогою поліції

Учора в Сумах затримали і відправили до пункту збору обласного військкомату фотографа Віталія Сиромятнікова. Вже звідти хлопець надіслав повідомлення, що його били по нирках, – повідомляє UA-Cуми.

Віталій збирався із братом у кіно,  та перед початком сеансу  люди у військовій формі підійшли перевірити документи і відправили його до пункту збору обласного військкомату. Тоді родичі хлопця звернулися до поліції через те, що там його, нібито,  побили і саме затримання було незаконним.

«Йому сказали, що потрібно поїхати на обласний пункт збору, там буде комісія, його там перевірять, і буквально це буде півгодини і його відпустять, – розповів брат Віталія. –  Я жалкую, що повірив цим людям. Моєму брату минулого призову весіннього давали відстрочку, він нікуди не ховався. Він можна сказати публічна людина,  він фотограф і в інтернеті є його номери телефонні, сторінки у соцмережах».

За словами родичів, два роки тому Віталій потрапив у ДТП, в нього була закрита черепно-мозкова травма і зараз він страждає на періодичні  головні болі.  Через це мав відстрочку від військової служби.

«Коли брат попросив купити йому ліки, вже другий раз ми не змогли туди (пункт збору – Xpress) потрапити, – говорить сестра призовника Катерина.  Сказали, що ми не маємо права, що типу це військова частина».

Спеціаліст відділу комунікації ГУ Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко факт виклику вночі родичами до пункту призову поліції підтверджує: «Було з’ясовано, що цьому  чоловікові, жителю Сумського району,  десь рік тому надіслали першу повістку, на те щоб він з’явився до військкомату. Але цей чоловік не прийшов і знаходився у розшуку, як людина, яка ухиляється від військової служби. Також, у своєму поясненні, яку він надав поліції , ніякого тиску працівники військкомату не чинили».

Як повідомили рідні Віталія Сиромятнікова, хлопець сплатив штраф у трохи більше 100 гривень за те, що не з’явився під час призовної кампанії до військкомату. Зараз його відпустили й вручили нову повістку – на 6 лютого. До того часу хлопець має пройти медичне обстеження.

«Затримати людину, а це по суті затримання – це тимчасове позбавлення волі, – коментує інцидент  начальник відділу центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Качанов. -. Працівники військкомату не мають законодавчих повноважень, щодо затримання осіб. У  такій ситуації, необхідно викликати поліцію і повідомляти, що вас намагаються незаконно затримати та відвезти у незнайоме місце незнайомі вам громадяни. Також, у  разі побиття поліція не може зробити так зване освідування особи, тому необхідно викликати швидку».

Вчора, 30 листопада, був останній день призову. План, який мала виконати область – це 428 призовників. За інформацією обласного військкомату, на сьогодні призвали близько 400 юнаків.

Джерело: http://tv.sumy.ua/pryzovnyk-u-sumah-poskarzhyvsya-na-diyi-vijskkomatu-politsiyi/

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.