Через недбалість сумського прокурора невідомі особи отримали доступ до кримінальних справ

Прокурор Сумської відділу прокуратури Сумської області Михайло Фролков відбувся доганою за те, що не заблокував сертифікат ключа для доступу до Єдиного реєстру досудових розслідувань  і вивіз його за кордон, повідомляє сайт 368.media, посилаючись на  рішення  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

За даними комісії, доступ до одного з кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 368 КК з використанням електронного цифрового підпису для входу в ЄРДР Михайла Фролкова здійснювався 9 разів з різних IP-адрес.

До того ж, за даними ГПУ, Фролков переглянув 365 кримінальних проваджень, до роботи за якими ні Фролкова, ні співробітників його відділу не залучали.

Також, вхід в ЄРДР з використанням особистого електронного цифрового підпису Фролкова систематично здійснювався з різних IP-адрес і під час його перебування у відпустці з 19 червня по 4 липня 2017 року, включаючи і період, коли він виїжджав за кордон.

Таким чином, поки він перебував у відпустці, з IP-адреси Сумської місцевої прокуратури в ЄРДР невідомі особи переглянули 35 кримінальних проваджень.

Крім IP-адреси прокуратури Сумської області та Сумської місцевої прокуратури, вхід в ЕРДР з використанням його особистого ключа здійснювався також з інших динамічних IP-адрес, які не використовуються в діяльності органів прокуратури Сумської області. Такі входження в ЄРДР здійснювалися в робочий і неробочий час, в тому числі і вночі.

Сам Фролков пояснив, що використовував права доступу до відомостей ЄРДР виключно в межах, визначених адміністратором. За його словами, він інколи використовував для входу в ЄРДР програму віддаленого доступу до комп’ютера, який знаходиться в Сумській місцевій прокуратурі. Зазначена програма встановлена ​​на його особистому ноутбуку і особистому комп’ютері прокурора Сумської місцевої прокуратури. При цьому прокурор уточнив, що права доступу до ЄРДР шляхом копіювання ключа і повідомлення пароля нікому не передавав.

А ось причини і обставини отримання доступу до конкретних кримінальних проваджень, за його свідченнями, він не пам’ятає. Також, велику кількість і частоту доступів до конкретних кримінальних проваджень він пояснив проблемами в роботі системи ЄРДР або програмного забезпечення.

Разом з тим, Фролков підтвердив факт вивезення особистого ключа (електронний цифровий підпис) за кордон під час щорічної відпустки та його використання в цей період у зв’язку з тим, що він не заблокував сертифікат ключа для доступу до ЄРДР, як то передбачено інструкцією.

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прийшла до висновку що Фролков порушив інструкцію по поводженню з ключовими документами і носіями і при цьому не знайшла відомостей, які б могли підтвердити той факт, що прокурор передав свій ключ доступу третім особам.

В результаті комісія прийняла рішення залучити прокурора Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури Михайла Фролкова до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.