Прокурор Маслюк замість трьох років тюрми відбувся штрафом у 850 грн.

Зарічний районний у м. Суми суд оголосив  вирок у справі відносно заступника прокурора Сумської області Сергія Маслюка.

Нагадаємо, що прокуратурою Сумської області 27 грудня 2017 року було направлено до суду обвинувальний акт стосовно Сергія Маслюка,” який шляхом обману та підроблення документа заволодів чужим майном”.В акті, зокрема, було вказано, що що «наприкінці серпня поточного року вказаний прокурор, який має звання старший радник юстиції, звернувся з письмовою заявою до прокурора Сумської області щодо надання невикористаних 12 календарних днів додаткового відпочинку, оскільки під час основної щорічної відпустки він перебував на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні одного із сумських медичних закладів. До офіційної заяви заступник прокурора області додав медичні довідки про тимчасову непрацездатність з 7 по 18 серпня 2017 року. Однак досудовим розслідуванням зібрано достатньо доказів того, що в зазначений період часу заступник прокурора області відпочивав у с. Поляниця Яремчанського району Івано-Франківської області. Таким чином прокурор незаконно заволодів бюджетними грошовими коштами у сумі понад 21 тис. грн.”

Розглянувши 4 червня ц.р. кримінальне провадження щодо обвинувачення Маслюка, суд дійшов до висновку про те, що суб`єктивна сторона кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України (до трьох років позбавлення волі – Xpress) , а саме: прямий умисел Маслюка на заволодіння коштами прокуратури та корисливий мотив в даному випадку не знайшов підтвердження; і його заява від 28.08.2017 – не є предметом кримінального правопорушення.

За таких обставин,Сергія Маслюка . визнано невинуватим у пред’явленому обвинуваченні: за ч. 1 ст. 358 КК України (щодо підроблення письмової заяви від 28.08.2017 року про надання невикористаних днів щорічної відпустки), за ч.4 ст.358 КК України (в частині використання завідомо підробленої письмової заяви від 28.08.2017 року про надання невикористаних днів щорічної відпустки), за ч.1 ст.190 КК України (щодо заволодіння шляхом обману бюджетними коштами прокуратури Сумської області в сумі 21138,78 грн.) та виправдано у зв`язку з  відсутністю в його діях складів вказаних кримінальних правопорушень.

В той же час, на переконання суду обвинувачений, подаючи до прокуратури Сумської області листок непрацездатності, знав, що інформація, яка міститься у такому документі про його хворобу та лікування у період з 07.08.2017 року по 18.08.2017 року, є неправдивою.

Враховуючи такі обставини, Сергія Маслюка визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.358 КК України (щодо використання завідомо підробленого документу – листка непрацездатності серії АДЕ №697717) та призначено йому  покарання  у виді штрафу в розмірі 850,00 грн.

До цього слід додати, що у квітні 2018 року Верховний суд України відмовив   Сергію Маслюку у задоволенні адміністративного позову до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, рішенням якої він був звільнений  з посади в органах прокуратури.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.