СБУ викрила схему вербування ФСБ жителів Сумщини

Схему вербування українців російськими спецслужбами викрили працівники СБУ в Сумській області, повідомив 5 канал.  Росіяни планували налагодити канал постачання наркотиків та зброї через українського заробітчанина. А найбільше ФСБ цікавив  стан справ у Збройних силах України.

Сумчанину М., який звернувся до спецслужби, 23 роки. Восени 2017 року він вирішив поїхати на заробітки до Росії. Хлопця затримали російські прикордонники і передали до ФСБ. Ті змусили М. написати заяву про згоду на співпрацю.

Після повернення додому він одразу повідомив про це СБУ. У спецслужбі розробили спецоперацію. До неї залучили свого агента, який і прибув до Росії під виглядом наркокур’єра, начебто з метою пошуку ринку збуту.

Згодом в СБУ з’ясували, що російські спецслужби поставили своїм агентам нове завдання: налагодити канал постачання зброї до Росії. Щоб продовжити операцію М.  за документами СБУ відправило на службу в армію. Тоді росіяни дали йому нові завдання.

«Вигадали ситуацію, наче мене забрали в армію. Підставили все, зробили пару фотографій. Вони поставили нову задачу – знайти шифрувальні машини, радіостанції, кулемети, безпілотники. І привезти це на кордон”, – пояснив хлопець.

М., після всього, що з ним трапилося, вирішив не ризикувати долею, працюючи в Росії, і підписав контракт на службу в СБУ.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.