Депутата Божка відсторонили від посади і знов судитимуть

У середу, 13 червня 2018 року, в Ковпаківському районному суді м. Суми відбулось підготовче засідання у справі стосовно керівника відділу Державної екологічної інспекції у Сумській області Андрія Божка, який обвинувачується в низці злочинів. Про це повідомив сайт обласної прокуратури.

Попри спроби сторони захисту обвинуваченого повернути обвинувальний акт прокуратурі через нібито допущені порушення законодавства, Ковпаківський районний суд м. Суми визнав, що, обвинувальний акт відповідає вимогам ст. 291 КПК України, жодних порушень не встановлено. Відтак справу призначено до розгляду по суті. Наступне судове засідання відбудеться 22 червня 2018 року.

Водночас за клопотанням прокуратури обвинуваченого відсторонено від займаної посади до 7 серпня 2018 року, йому обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Прокуратура нагадує, що у ході слідства встановлено, що обвинувачений щомісячно вимагав від свого підлеглого данину за не перешкоджання роботі та залишення його на посаді. Затримано Андрія Божка було прокуратурою спільно з Управлінням Служби безпеки України в Сумській області 22 січня 2018 року безпосередньо після отримання 4 тис. грн.

Окрім хабарництва депутату інкриміновано використання підроблених листків непрацездатності з метою уникнення дисциплінарної відповідальності, а також заволодіння бюджетними коштами. Його дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів), ч. 1 ст. 190 (шахрайство) та за ч. 3 ст. 368 (вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою) КК України.

До цього, у у травні,  справу Андрія Божка, розглядав  Зарічний районний у м. Суми суд, який   ухвалою від 11 травня 2018 року скасував рішення прокурора В.Матвійчука щодо вручення А.Божку підозри і зобов’язав прокуратуру виключити з ЄРДР відомості по цьому кримінальному провадженню.

Коментуючи тоді в Facebook рішення суду, Андрій Божок писав:

«Хочу розповісти перші новини у дивній кримінальній справі, порушеній проти мене. Як ви пам’ятаєте, від самого початку я публічно заявив, що абсолютно жодних протиправних дій з мого боку вчинено не було, і я готовий відкрито доводити свою правоту. І, хоча всі закиди щодо мене не мають нічого спільного з реальністю, тим не менш, як людина, що поважає Закон, я навожу всі необхідні пояснення й аргументи, та чітко дотримуюсь всіх вимог органів правосуддя.сьогодні отримав перший результат: суд скасував рішення прокурора Сумської області щодо вручення мені підозри у вчинені злочину, передбаченого ч.3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

Цією ж ухвалою суд зобов’язав видалити відповідну інформацію з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ухвала суду оскарженню не підлягає. Безумовно, це ще далеко не кінець історії. Але я готовий пройти весь цей шлях, і відкрито, чітко і по закону довести надуманість всіх звинувачень. Бо закон і правда – на моєму боці. користуючись нагодою, хочу подякувати всім вам за слова розуміння і підтримки!!!»

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.