У Сумах викрито суддю, яка приймала завідомо неправосудні рішення на користь Божка і Чмиря

 Прокуратурою Сумської області розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 375 КК України стосовно слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми, яка ухвалила завідомо неправосудне рішення 11 травня 2018 року про скасування підозри  керівнику відділу Державної екологічної інспекції у Сумській області, депутату Сумської обласної ради Андрію Божку та виключення відповідних відомостей із ЄРДР. Про це повідомив сайт обласної прокуратури.

«Ухвалюючи таке рішення, – йдеться у повідомленні, – слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми (Вікторія Мальована-Когер – Xpress) вийшла за межі повноважень, наданих їй як слідчому судді у кримінальному провадженні.

Дійсно, з 16 березня 2018 року в підозрюваних та їх захисників є можливість оскарження підозри. При цьому в законі чітко зазначено, що норма стосується лише справ, відомості по яким внесені в ЄРДР після введення в дію цих змін, тобто після 16 березня 2018 року. Натомість кримінальне провадження стосовно депутата розпочате ще 19 вересня 2017 року, при ухваленні незаконного рішення судді про це було достовірно відомо.

Відтак на рішення слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми прокуратура подала апеляційну скаргу. На даний час Апеляційний суд Сумської області, погодившись із доводами прокуратури, скасував зазначене рішення.

Апеляційний суд Сумської області підтвердив, що слідчий суддя Зарічного районного суду прийняла рішення, яке не передбачено КПК України, окрім того, при винесенні рішення суддею були допущені істотні порушення процесуального закону.

Досудове слідство триває, водночас прокуратура готує відповідний лист до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Слід зазначити, що вказана суддя не вперше приймає рішення про скасування повідомлення про підозру. Так, 9 серпня 2017 року нею вже було скасовано повідомлення про підозру колишньому високопосадовцю (Юрію Чмирю – Xpress), який наразі обвинувачується в оборудках із паспортом та приховуванні квартир. При цьому прокуратура не мала права оскаржувати це рішення. Тоді до Вищої ради правосуддя прокуратурою було направлено скаргу про вчинення дисциплінарного проступку суддею.

Прокуратура наполягала на притягненні слідчого судді Зарічного районного суду м. Суми до дисциплінарної відповідальності. На даний час скарга ще не розглянута».

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.