Бойові гранати дбайливо зберігав у бляшанках з-під тушонки

У колишнього військового, який 23 червня підірвав бойову гранату в Глухові в під‘їзді житлового будинку тільки через те, що йому зробили зауваження, поліція знайшла ще п‘ять гранат.

Два корпуси від гранати Ф-1,  два – від гранат РГД-5, корпус гранати РГМ та запали до них чоловік зберігав у своєму новопридбанному будинку, сховавши їх в пустих бляшанках з-під консервованої яловичини.

Поліцейські навідалися до будинку підозрюваного  після того, як на лінію «102» зателефонував житель  Кролевця, і розповів, що затриманий за цей злочин чоловік може зберігати  подібні боєприпаси в нещодавно купленому у нього будинку.  На вказану адресу негайно виїхала слідчо-оперативна група Кролевецького відділення поліції, кінологи та експерти-вибухотехніки, які вилучили «арсенал», а стосовно його власника відкрили ще одне кримінальне провадження та з‘ясовують джерело походження боєприпасів, а також мету їх зберігання

«Ми розуміли всю серйозність висловленого  заявником припущення, – говорить Олег Переход,  начальник Кролевецького відділення поліції, –  і ту небезпеку, що являють собою  боєприпаси в закритому житловому приміщенні. А тому, прибувши за викликом, вжили всіх заходів безпеки, аби ніхто не постраждав від випадкового детонування. Й справді, під час проведення огляду території садиби та самого домоволодіння, в одній з кімнат, у шафі для одягу, було  знайдено ще п‘ять гранат та аналогічну кількість запалів. Боєприпаси та запали зберігались окремо, в жерстяних банках з-під тушкованого м‘яса, дбайливо загорнуті у пакувальний папір. Слідчі вилучили знайдені кінологами та вибухотехнікам  гранати і нині  направляють їх на експертизу. За результатами цього дослідження, власне, й буде приняйто подальше процесуальне рішення».

Наразі затриманий чоловік перебуває під вартою. Слідчі вже відкрили за виявленим фактом  кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами). В тому разі, якщо вину підозрюваного буде доведено, йому загрожує покарання у вигляді ув‘язнення строком до 7 років.

Джерело: відділ комунікації поліції Сумської області

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.