На Сумщині попереджено масове отруєння алкогольним фальсифікатом

У м. Шостка податківці ГУ ДФС у Сумській області ліквідували підпільний цех з незаконного виробництва алкоголю із рідини для омивання лобового скла автомобілів та вилучили товарно-матеріальних цінностей на суму понад 1 млн. грн.

В рамках проведення операції «Акциз-2018», повідомляє прес-служба  ДФС України, було встановлено групу осіб -мешканців Сумської області, які купували у різних суб’єктів господарської діяльності рідкі протиобліднювальні суміші, що складаються із етилового спирту з вмістом функціональних компонентів — поверхнево-активних речовин, та призначені виробником для омивання лобового скла автомобілів взимку.

В подальшому, використовуючи промислове обладнання, шляхом «очищення» вказаної рідини від хімічних домішок,фігуранти виготовляли алкоголь у промислових масштабах. Вживання такого алкоголю становить загрозу для життя і здоров’я людей та могло призвести до масового отруєння населення.

За результатами обшуків вилучено 20 тонн спиртовмісної рідини для виготовлення сурогатного алкоголю, обладнання для виробництва (ратифікаційна колонна, фільтр для очищення спирту, шланги, насосні станції, бочки), вантажний автомобіль, за допомогою якого здійснювалося переміщення незаконно виготовлених підакцизних товарів, чорнові записи, та бухгалтерські документи щодо поставки та отримання спиртовмісної рідини.

Наразі тривають першочергові заходи щодо встановлення осіб, причетних до здійснення незаконної діяльності. Кримінальне провадження розпочато за ч. 3 ст. 204 (незаконне виготовлення підакцизних товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров’я людей) КК України.

 

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.