СКАНДАЛ: СБУ з’ясовує обставини провокації в Конотопі під час урочистостей до Дня захисника України

У Конотопі під час концерту до Дня захисника України в місцевому Палаці культури під час танцювального номеразапрошеним учасникам АТО показали відео з російського кліпу , в якому присутні побачили ватажків ЛНР/ДНР (на фото),  ворожу символіку і українських  полонених. Про це Україна дізналася вчора з сюжету ТСН.

Кілька обурених АТОвців відразу вийшли з зали.  «Спершу це було здивування, і хотілося зрозуміти, як таке могло статися, що на такому концерті з’явилося таке відео. Злість, обурення… – говорить ветеран АТО Богдан Войцеховський.

У міській раді терміново скликали нараду та з’ясували, що концерт організувало управління культури, а звідки взялося провокативне відео – його керівник сам не збагне.

«Вчора я була на репетиції особисто, перевіряла цей матеріал – цього матеріалу на репетиції не було», – стверджує керівник управління Олена Шинкаренко.

Директор Палацу культури Сергій Заралей, який займався відеосупроводом танцювальних номерів,  пояснює все технічним збоєм програми та неуважністю монтажерів.

“Це була тематика, пов’язана з війною на сході солдат АТО, але хтозна чого полетіла програма, і ми вже сьогодні, це було годин у 12, а концерт на чотири – і я бігом-бігом з інтернета качав”, – пояснює директор закладу .

В.о. міського голови Конотопа Тетяна Сизон в оцінці того, що талося категорична: «Це недбалість, недолугість чи це щось інше – люди, які відповідають за галузь культури, які відповідають за цей концерт, повинні зараз же написати заяви про звільнення».

«За цим фактом одразу розпочали кримінальне провадження за частиною першою статті 161 – це умисні дії, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, – коментує  спеціаліст відділу комунікації обласної поліції Марина Кльова. –  Наразі працівники поліції, СБУ та прокуратури встановлюють організатора цієї провокації».

За провокацію напередодні Дня захисника України своїх посад можуть позбутися четверо: заступник міського голови, керівник управління, директор Палацу культури та його художній керівник. Відео з концерту, робочі матеріали та документацію уже вилучила та досліджує СБУ.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.