Винуватими у критичній ситуації з пуском тепла в Сумах займуться прокуратура і СБУ

Вчора, 22 жовтня, під час апаратної наради в Сумській облдержадміністрації  директор Департаменту ЖКГ, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу Сергій Луговий  повідомив, що підготовлено лист до обласної прокуратури та управління СБУ у Сумській області щодо вжиття заходів реагування до відповідальних осіб, дії яких призвели до критичної ситуації з пуском тепла.

За інформацією Інспекції Держенергонагляду у Сумській області 16 жовтня ТОВ «Сумитеплоенерго» припинило поставку теплової енергії для постачання гарячої води у зоні відповідальності Дирекції «Котельня Північного промвузла» у зв’язку із закінченням терміну дії договору на постачання теплової енергії між ТОВ «Сумитеплоенерго» та ПАТ «Сумське НВО».

За словами Сергія Лугового, головною причиною відсутності лімітів природного газу у КППВ є заборгованість за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України», що становить близько 100 млн. гривень.

Наразі облдержадміністрація вирішила питання часткового погашення заборгованості підприємства у сумі 1,7 млн. гривень за рахунок субвенції з державного бюджету на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води та тарифами, що затверджувалися та погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування.

До пошуку шляхів вирішення проблеми запросили на апаратну нараду в облдержадміністрації Сумського міського голову Олександра Лисенка, який повідомив: «Ми прийняли рішення передати всю соціальну сферу і перезаключити прямі договори з місцевою ТЕЦ ТОВ «Сумитеплоенерго» для того, щоб вони поставляли тепло в дитячі садки, школи, лікарні та в інші об’єкти соціальної сфери. Це можна буде роботи до кінця опалювального сезону. Що стосується житлового фонду, ми готові прийняти рішення тимчасово переключити його на нашу котельню до періоду вирішення проблеми  з Котельнею Північного промвузла».

Що стосується постачання гарячої води у Курський мікрорайон, то міський голова запевнив, що люди отримуватимуть цю послугу з 24  жовтня.

У свою чергу гендиректор ПАТ «Сумське НВО» Олексій Цимбал пообіцяв у найближчі дні вирішити проблеми фінансового характеру з НАК «Нафтогаз України».

Джерело: прес-служба Сумської ОДА

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.