У справі голови Господарського суду Коваленка, якого звинувчують у хабарництві, новий поворот

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) просить Верховний суд скерувати обвинувальний акт щодо голови Господарського суду Сумської області (на момент вчинення злочину) Олександра Коваленка (на фото)  із Зарічного районного суду міста Суми до Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області.

Про це йдеться в клопотанні прокурора САП Романа Симківа, повідомляє «Слово і Дело». Підставою для зміни підсудності є той факт, що Коваленко працює на посаді судді в Сумській області.

В свою чергу одна із суддів колегії Верховного суду заявила самовідвід від розгляду клопотання прокурора САП. В обґрунтуванні заяви суддя Алла Макаровець вказала, що її участь у розгляді клопотання прокурора може викликати сумніви в неупередженості.

За її словами, обвинувачений Коваленко підтримує дружні відносини з главою Ковпаківського райсуду Сум Олегом Чорнобаєм і особисто знайомий із суддею Апеляційного суду Сумської області Володимиром Руновим, а вона Чорнобаю, який бере участь у конкурсі до Верховного суду, надала рекомендації, а із суддею Руновим працювала в одній судовій палаті Апеляційного суду Сумської області. Її самовідвід задовольнили.

Як відомо,  підготовче засідання в справі Коваленка призначили на 13 грудня в Зарічному райсуді Сум. Нагадаємо, що судя цього суду  Вікторія Мальована-Когер також заявила про самовідвід у справі відносно Олександра Коваленка.

Нагадаємо, що суддю Олександра Коваленка звинувачують у  вимаганні  від місцевого бізнесмена хабара в сумі 26,6 тис.  доларів за «вирішення» земельного спору в господарській справі.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.