Апеляційний суд не погодився із закриттям кримінального провадження у справі сумського «лицаря плаща і кинджала»

Вчора, 9 квітня, Полтавський апеляційний суд (на фото) розглянув скаргу на закриття кримінального провадження стосовно начальника 2-го відділення слідчого управління УСБУ в Сумській області Миколи Халімона.

Кримінальне провадження стосовно нього було відкрите через проведення незаконного обшуку.

Адвокат потерпілого зазначив, що на час проведення обшуку у Миколи Халімона не було повноважень, оскільки на момент проведення обшуку він не був включений до групи  слідчих. Крім того, на його думку, сам обшук був проведений безпідставно: його клієнта не затримували, не переслідували, а обшук провели, коли вдома знаходилася лише теща клієнта із дітьми. Прокурор військової прокуратури Сумського гарнізону Дар’я Лисенко на це зазначила, що у Халімона були повноваження, а відомості про зміну групи слідчих не вносилися до ЄРДР протягом 17 днів через… фізичну втомленість співробітників.

Вивчивши матеріали справи, суд постановив скасувати постанову про закриття кримінального провадження і направити його прокурору для організації нового досудового розслідування.

Нагадаємо, що Микола Халімон є головним фігурантом ще однієї кримінальної справи.  15 жовтня минулого року патрульні за підозрою у керуванні в стані алкогольного сп’яніння зупинили авто, в якому знаходився Халімон. Між ним і патрульними виникла сутичка, у наслідок якої співробітник СБУ  вдарив в око патрульного і втік з місця події, зачинившись у своїй квартирі на вул. Кондратьєва, 138.

Тоді речниця управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута пообіцяла, якщо буде встановлено, що співробітник СБУ, причетний до протиправних дій, «буде відповідне реагування згідно із законодавством».

Минуло вже майже півроку, але реагування від керівництва СБУ на дії підлеглого, який фігурує у двох кримінальних справах,  поки не бачимо. Очевидно, Микола Халімон дуже цінний для спецслужб кадр, хоча навіть Джеймс Бонд і той отримував «на горіхи» від керівництва.

Джерело: Sumy Today

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.