На Сумщині встановили погруддя відомому письменнику-земляку

В  Охтирці днями встановили погруддя видатному українському письменнику Івану Багряному, автору всесвітньо відомих романів «Сад Гетсиманський і «Тигролови».  

У відкритті погруддя взяли участь шанувальники творчості Івана Багряного, представники громадськості, органів влади, журналісти, літератори. Серед них і письменник Олександр Шугай, який багато років присвятив дослідженню творчості Багряного та наполягав на встановленні пам’ятника «на малій батьківщині» письменника.

Довідково. Іван Багряний (Лозов’яга) народився у Охтирці  у 1906 році. 1925 року під псевдонімом І. Полярний власними силами видав в Охтирці невеличку збірку «Чорні силуети: П’ять оповідань». 1932 його був заарештований за звинуваченням «в проведенні контрреволюційної агітації» і  на три роки відправлений  до спецпоселень Далекого Сходу. Потім його ще неодноразово арештовували і відправляли у табори.

У 1963 році філія Об’єднання демократичної української молоді (ОДУМ) в Чикаго розпочала акцію за надання Нобелівської премії з літератури Іванові Багряному. Раптова смерть письменника перешкодила офіційному висуненню його на цю нагороду, хоча Багряного були серйозні шанси на отримання Нобелівської нагороди, адже він написав два визначні романи про ГУЛАГ «Сад Гетсиманський» та «Тигролови», ще за двадцять років до написання Солженіциним «Архіпелагу ГУЛАГ». Похований Іван Багряний  у місті Новий Ульм (Німеччина), куди емігрував у 1945 році.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.