Прем’єру щепкінців «Лісова пісня» помітило столичне «Дзеркало тижня»

Відомий український театральний критик Олег Вергеліс опублікував у «Дзеркалі тижня» рецензію на нову виставу Сумського Академічного театру драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна «Лісова пісня», яка відкрила його 85-й сезон.

«Це — без перебільшення, знакова постановка нашого нового театрального часу, – пише критик, впевнений в тому, що “сучасний театр — мистецтво інтерпретації, а не лобового сканування літературних матриць”. –  “Містична вистава-передчуття, вистава-попередження, що начебто напророчила на основі тексту Лесі і нинішні люмпенські війни, і крайні стадії людського здичавіння, а ще — окреслила межі любові і зради на території Батьківщини», – .

В цілому позитивно оцінюючи роботу над виставою, Олег Вергеліс, відзначає: «Тут усе-таки не візуальний театр із його автономною самоцінністю й концептуальною універсальністю. Тут, швидше, український постнаївний театр. Як боязкість деміурга — деконструювати літературну основу. Як несміливість інтерпретатора — рішуче переосмислити знакові коди великого тексту».

Повний текст рецензії див. на http://xpress.sumy.ua/articles/culture/201751/

Фото Максима Криштопа

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.