У Сумах презентували книжки про невідому до цього історію краю

Вчора в обласній науковій бібліотеці відбулася презентація 14 науково-документальних книжок,   виданих до  100-річчя Української революції 1917-1921 років та до 79-ї річниці створення області.

Історик  Геннадій Іванущенко презентував 6 власних та 1 книгу у співавторстві, над якими . працював більше 10 років.

«В часи колоніального поневолення було дуже багато неправди написано, дуже багато кон’юнктурних моментів, де мало помітний був український сегмент нашого краю. А наші фонди дуже багаті. Це не є якісь самі по собі завершені дослідження – це скоріше база для майбутніх журналістських статей, розслідувань, для блогерів, для популяризації того чи іншого періоду, а вже остання книга зорієнтована на більш широкі верстви. Я знаю її охоче в школах читають і серед наших військових зустрічав позитивні відгуки», – розповів автор.

«Село Лікарське в контексті історії Слобідської України» – книгу із такою назвою про своє рідне село презентувала Галина Корогод. Але цікава вона буде не тільки його уродженцям та жителям, оскільки в його історії , за словами авторки, відбилась історія всієї України, всі ті перипетії, складнощі, труднощі, які пережив український народі в часи революції 1917-1920 рр.

Краєзнавець  Олег Корнієнко презентував дві книги. Збірник документів про Слобідський козацький полк і «Зброя, спорядження та символіка козацького війська». У ній автор намагався популяризувати невідомі моменти українського козацтва.

«Істориків часто називають якимись казкарями, хоча насправді історія наука не менш точна ніж математика. Тут проблема полягала у тому, щоб зібрати розрізнені факти воєдино і складати з них цільну мозаїку, цільну картину», – розповів автор.

«Такі видання піднімають серйозний плат української історії, регіональної історії й серйозний пласт української історичної пам’яті, яка сьогодні знаходиться на стадії свого формування. Тому звичайно дуже цікаво і долучитись до створення таких видань усім науковця Сумщини й звичайно прочитати й долучитись до цього інформативного пласту», –вважає а кандидат історичних наук Віра Іванова.

Усі книги були надруковані коштом обласного бюджету.  Ознайомитися з ними можна у бібліотеках області, школах Сум та районних центрів.

Джерело: http://tv.sumy.ua/u-sumah-prezentuvaly-14-krayeznavchyh-knyg/

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.