Незаконне будівництво руйнує ахітектурно- історичну пам’ятку в центрі Сум

До «Електронної книги скарг України» надійшов лист від сумчанина Володимира, в якому він скаржиться на незаконні будівельні роботи у місті Суми, повідомив сьогодні сайт Електронної книги:

« Справа в тому, – пише Володимир, – що вже протягом 10 років котлован на площі біля Спасо-Преображенського собору (охоронний № 617)  у місті Суми спотворює центральну частину нашого міста.

Оскільки будівництво незаконне, його постійно припиняють але потім знову з’являється новостворена фірма, яка з допомогою корумпованих чиновників намагається знову розпочати будівництво. І знову комісія з Києва зупиняє дане будівництво. Оскільки основним порушенням будівельного законодавства є відсутність погодження з державною службою з питань охорони культурної спадщини проекту землевідведення  щодо розміщення даного об’єкту на земельній ділянці, яка є охоронною зоною собору, слугувала  церковною площею. Також незатверджене містобудівне обґрунтування центральним органом охорони культурної спадщини та Сумською міською радою, а одноосібно погоджене одним із авторів, який на час початку будівництва займав посаду головного архітектора м.Суми.

Прошу у вас допомоги у проведенні перевірки будівництва по вул.Воскресенська, 12/1  і у разі виявлення порушень законодавства у даній сфері на підставі Закону України «Про охорону культурної спадщини», заборонити будь-яку діяльність юридичних та фізичних осіб, що порушують законодавство, державні стандарти, норми і правила у сфері охорони культурної спадщини.

Бездіяльність та зволікання у цьому питанні вже призвели до руйнування Спасо-Преображенського собору», – написав сумчанин.

Раніше ми повідомляли: Дзвіниця на Соборній у Сумах стає схожею на Пізанську вежу через будівництво ТРЦ

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.