У березні Сумський художній музей покаже перлини «старої колекції» Оскара Гансена

Із  1 березня 2018 року і до кінця місяця всі охочі матимуть змогу побачити перлини так званої «старої колекції»  Оскара Гансена в експозиції Сумського обласного художнього музею, повідомив prostir.museum.

Цими днями минає 100 років відтоді, як до Сум з Києва перевезли кращу частина приватного музею Оскара Германовича Гансена – збирача, підприємця, мецената – на зберігання в міський маєток матері, Олени Августівни Сумовської (нині – вул. Петропавлівська, 58). У 1919 році ця колекція (понад 5 тис. експонатів) була націоналізована і склала основу новоствореного художньо-історичного музею, що носить тепер імя його фундатора Никанора Онацького.

Сама колекція складалась з творів відомих художників зарубіжжя XVII – початку ХХ ст. (таких країн, як Італія, Фландрія, Голландія, Франція, Польща, Австрія, Бельгія, Німеччина, Іспанія, Швеція); з творів вітчизняних митців (Боровиковського В., Айвазовського І., Рєпіна І., Шишкіна І., Левітана І., Васильківського С., Пимоненка М., Котарбинського В., братів Кричевських, ін.); з виробів зарубіжних і вітчизняних мануфактур (вирізняються німецька Мейсенська та французька Севрська порцелянові фабрики, Волокитинський порцеляновий завод А. Міклашевського; мистецтво України.

На фото: квартира-музей О.Гансена у Сумах, 1914 р.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.