Міносвіти вилучає з навчальних планів українських вишів українську мову

Про це  повідомив доктор філологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сидір Кіраль:

 «Шановні друзі, учора, 14.05.2018 р., на засіданні кафедри дізнався новину, яка мене приголомшила. Декан…Василь Шинкарук повідомив, що на підставі відповідних документів Міносвіти з навчальних планів вилучаються практично усі гуманітарні дисципліни, в тому числі українська мова за професійним спрямуванням.

Постає запитання, а як тоді обов’язкове знання української мови держслужбовцями. Оці курси, які зараз організовані і де немовбито виявляють рівень знань, то все кампанейщина.

Я особисто звертався в усній розмові і до пана В. Кириленка, і до пані Л. Гриневич з пропозицією, аби викладання української мови за професійним спрямуванням завершувалося держіспитом із видачею сертифікату про рівень володіння державною мовою, який би надалі давав право випускникам вишів обіймати відповідно державні посади. Тут і мотивація, і економія державних коштів, і підняття престижу української мови. Погоджувалися, підтримували, а в результаті ось такі кроки.

Доходжу висновку, що в Міносвіти не було, не побоюся сказати вголос, такого нищення гуманітаристики навіть за часів правління Табачника. Колеги, друзі, куди ми котимося, чому мовчимо, чому й досі нам нав’язують якісь чужі взірці освіти?

Грамотність випускників шкіл за останні роки все опускається і опускається, а це ж наші студенти. Цього року троє моїх студентів у творчих роботах назву нашої держави написали з маленької літери!!!! Що ж то робиться з нашою освітою, хто ж є провідником національної ідеї у школі, середній і вищій, як довго ми це будемо спостерігати й мовчати?»

До цього ми повідомляли: До цькування ректора СумДПУ через через поїздку студентів до Криму підключилося і Міністерство освіти

На фото: міністр освіти і науки Л.Гриневич

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.