На Сумщині відбулася акція «Мат – не наш формат»

В Свесі Ямпільського району пройшла акція «Мат – не наш формат», повідомила  прес-служба Конотопсько-Глухівської єпархії.

Вона була приурочена до Дня слов’янської писемності і культури, свята святителів Кирила і Мефодія. В акції взяли участь учні Свеського професійного аграрного ліцею, а також настоятель Миколаївського храму протоієрей Григорій Трухан.

Під час акції на вулицях Свеси жителям роздавали буклети, в яких розповідається про гріх лихослів’я.

Довідково. Найпоширеніші «матюки» (ненормативна лексика) , які широко вживаються сьогодні українцями, прийшли в українську з російської мови.  За свідченням османського мандрівник Евлія Челебі, ще у 17 столітті, найпоширенішими українськими лайками були тільки «чорт», «дідько», «свиня» і «собака».

Щодо запорожців, то, незважаючи на відомого листа турецькому султану,  за свідченням  Мартина Кравця-Заїки, яке  1887 року року записав український дослідник Яків Новицький: «Покійний запорожець Берлим розказував, шо у них не було оцего поганого звичаю лаяться, так, як тепер: тепер мала дитина і та гне по матірщині; все це зайшло до нас від кацапів… У запорожців — «єретичий син», «єретича душа», «скурвий син», «копанка, або сто копанок чортів» — це найбільша лайка».

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.