«Чайковський Fest» у Тростянеці відкрив його гостям Сумщину, як регіон справжніх меломанів

У Тростянці завершився Міжнародний фестиваль-конкурс  «Чайковський Fest». Протягом трьох днів містом звучала класична музика: вдень – на майданчиках міста, а ввечері – у фортеці «Круглий двір».

Розпочали фестиваль із увертюри П. Чайковского «Гроза». Саме цю композицію той написав, перебуваючи у Тростянці. Виконав її один із найстарших симфонічних оркестрів України – Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії.

Цьогоріч вперше у рамках фестивалю відбувся Міжнародний конкурс молодих талантів, започаткований в Тростянці в рамках проекту «Малі міста-великі враження», за підтримки Мінкульту. Понад 30 музикантів віком від 14 до 30 років не лише із України, а також із Сербії та Китаю, взяли в ньому участь. Конкурс проходив у трьох номінаціях: «Фортепіано», «Струнні інструменти», «Сольний спів».

До складу журі входили Борис Федоров – видатний піаніст, дипломант міжнародних конкурсів, доцент Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, Валентина Макарова – заслужений діяч мистецтв України, Інна Довжинець – кандидат мистецтвознавства та ряд інших заслужених, відомих у мистецькому середовищі особистостей – викладачів музичних кафедр. Головою журі дав згоду бути народний артист України Мирослав Скорик. Втім, особисто композитор прихати не зміг, але слухав конкурсантів у режимі он-лайн і навіть давав юним виконавцям свої рекомендації.

«Започаткування такого чудового мистецького конкурсу – важлива й визначна подія в культурному житті громади, адже нові молоді таланти розкриваються саме у нас, на мальовничій тростянецькій землі, яка століттями надихає на творчіть композиторів і музикантів, скульпторів, художників, поетів», – сказав Юpій Бoва під час церемонії закриття фестивалю.

Сам фестиваль теж надихав учасників. Так, Микола Мірошніченко з Харкова готувався до виступу в номінації «Фортепіано» і виступив, та ще й доволі вдало, взявши першу  премію, але коли дізнався, що є номінація «Струнні», не втримався і зіграв перед журі ще й на скрипці, яку зробив власними руками. І нехай цій номінації премії не отримав, все ж натхненне виконання хлопця не залишилося поза увагою.

А завершився «Чайковський Fest» грандіозним дійством –  оперою П. Чайковського «Мазепа» під відкритим небом у виконанні оркестру і хору Харківської національної опери України ім. М. Лисенка – близько 50 учасників хору і стільки ж оркестрантів в одному місці,  потужний звук, і неймовірна, за свідченням глядачів,  енергетика.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.