В Україні масштабно святкуватимуть ювілей уродженця Сумщини

Вчора, 19 червня, Верховна Рада України прийняла проект Постанови «Про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша».

Згідно з постановою, Кабміну рекомендовано розробити план заходів з підготовки святкування 200-річчя уродженця Сумщини Пантелеймона Куліша, передбачивши проведення урочистих подій в столиці України, урочистих заходів в обласних і районних центрах, наукових, краєзнавчих, творчих конференцій, круглих столів, виставок …

Планується видати повне зібрання творів письменника, провести ремонтні роботи в музеї Куліша при Шосткинської міської бібліотеці, виділити кошти для придбання експонатів і поповнення фондових колекцій. Крім того, передбачається оголосити конкурс і забезпечити спорудження в 2019 р пам’ятників Пантелеймону Кулішу на його батьківщині в с. Воронежі Шосткинського р-ну та Києві.

Згідно з постановою, центральним і місцевим органам виконавчої влади рекомендовано вжити додаткових заходів щодо забезпечення благоустрою населених пунктів, пов’язаних з життям і творчістю письменника.

«Укрпошті» запропоновано видати серію поштових марок і листівок, присвячених 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша, а НБУ – випустити пам’ятну монету.

Довідково. Пантелеймон Олександрович Куліш народився 1819 року у містечку Вороніж нині Шосткинського району Сумської області. Український письменник, фолькльорист, мовознавець, перекладач. Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

Іван Франко  називав Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури». Відомий Куліш найбільше як автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада». Писав він українською та російською мовами.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.