Президент України присвоїв звання «заслужений» двом сумським митцям

З нагоди Дня Конституції президент України Указом № 188 присвоїв звання «заслужений архітектор України»  директорові товариства «Архітектурний центр» Володимиру Бикову і заслужений художник України» скульптору Олегу Прокопчуку.

Нагадаємо, що у Володимир Биков і Олег Прокопчук відомі більшості сумчан як автори спільних проектів монументальних пам’ятників і контактних скульптур.

Володимир Биков – архітектор, художник, фотохудожник, перший у незалежній Україні єпархіальний архітектор. У період з 1994 по 2016 роки займав посади головного архітектора області, та м. Суми. Має церковні нагороди за відродження храмів та монастирів Сумщини (Мовчанський, Софроніївський монастирі), Чернігівщини. Загалом відновив більше 50 храмів у містах та селах Сумської області. Автор книги “Храми Сумщини”.  Двічі Лауреат Державної премії України за досягнення в галузі архітектури.

Олег Прокопчук – скульптор, викладач Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка. Найбільш відомі роботи -пам’ятник тричі герою Радянського Союзу Кожедубу І. М. в Сумах, пам’ятний знак жертвам голодомору 1932—1933 р.р., скульптурна композиція «Малята-ласуни» (архітектор В.Биков) в м Суми, пам’ятник воїнам-афганцям в м. Охтирка,  м Охтирка.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.