Ще в одному населеному пункті Сумщини увічнили пам’ять про земляка-номінанта на Нобелівську премію

Меморіальну дошку, встановлену на честь відомого українського поета, прозаїка, публіциста, політичного і громадського діяча, лауреата Державної премії ім. Т. Г. Шевченка Івана Багряного (справжнє прізвище – Лозов’ягін), відкрили  в Краснопіллі.

Дошка прикрашатиме старовинну двоповерхівку, зараз – гуртожиток Краснопільського ДПТНЗ «Краснопільське ПТУ», де юний Іван Лозов’ягін у 20-х роках XX століття навчався малярській та гончарній справі.

Участь в урочистому відкритті взяли керівники місцевої влади, письменник, , лауреат премії імені Багряного Сергій Козак, голова обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Вертіль, заслужений артист України, композитор, Мар’ян Пуляк, який спільно з Олександром Вертілем написали пісню про І. Багряного, краєзнавці, представники громадськості.

Довідково. Іван Багряний (Лозов’яга) народився у Охтирці  у 1906 році. 1925 року під псевдонімом І. Полярний власними силами видав в Охтирці невеличку збірку «Чорні силуети: П’ять оповідань». 1932 року   був заарештований за звинуваченням «в проведенні контрреволюційної агітації» і  на три роки відправлений  до спецпоселень Далекого Сходу. Потім його ще неодноразово арештовували і відправляли у табори.

У 1963 році філія Об’єднання демократичної української молоді (ОДУМ) в Чикаго розпочала акцію за надання Нобелівської премії з літератури Іванові Багряному. Раптова смерть письменника перешкодила офіційному висуненню його на цю нагороду, хоча Багряного були серйозні шанси на отримання Нобелівської нагороди, адже його романи про ГУЛАГ «Сад Гетсиманський і «Тигролови», були написані на 20 років раніше, ніж «Архіпелаг ГУЛАГ»Солженіцина. Похований Іван Багряний  у місті Новий Ульм (Німеччина), куди емігрував у 1945 році.

Джерело: http://krasnopilska-gromada.gov.ua/news/1530855664/

Раніше ми повідомляли:  На Сумщині встановили погруддя відомому письменнику-земляку

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.