«Під зорею Пінзеля». Сумчан познайомили з творчістю видатного майстра українського бароко

Всеукраїнський проект «Під зорею Пінзеля» стартував з Сумщини. В його рамках сьогодні в Конгрес центрі СумДУ представили творчість видатного  українського митця, скульптора  Іоанна Георгія Пінзеля, який жив і творив у ХVІІІ  столітті.

Організатори, бізнесмен та меценат Тарас Демкура і дизайнер-модельєр Івона Лобан,  багато часу присвятили, щоб започаткувати нову сторінку у розвитку популярності творчості Пінзеля, як в Україні, так і у світі. Одна з головних цілей культурно-мистецького проекту «Під зорею Пінзеля» – показати, що Україна має свою неповторну культурну спадщину, якою варто пишатися.

Під час заходу відбулися презентація другого видання альбому «Таїна Пінзеля»,  демонстрація  документального фільму «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру», показу авторської колекції одягу «прет-а-порте» Артстудії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко”, були представлені твори дванадцяти  львівських та тернопільських художників, керамістів, скульпторів.

Довідково. Іоанн Георгій Пінзель,  майстер Пінзель (близько 1707- 1762) — галицький скульптор середини ХVІІІ  столітті,   представник пізнього бароко і рококо.   Зачинатель Львівської школи скульпторів. Найбільш відомі його роботи, що прикрашають собор св.Юра у Львові. Також творчий доробок митця є сьогодні окрасою музеїв України, Польщі, Німеччини.

 

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.