Сумщина святкує ювілей земляка, генія української поезії Олександра Олеся

Святкові заходи з нагоди 140-річчя від дня народження видатного українського поета, драматурга, прозаїка, громадського діяча, земляка Олександра Олеся (5.12.1878 – 22.07.1944) розпочалися з відкриття оновленої експозиції його музею в Білопільській центральній районній бібліотеці, яка носить ім’я видатного земляка.

У читальній залі районної бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Шануймо Олесеве слово». Продовжилося свято флешмобом «Читаємо Олеся», поетично – патріотичним колом «Живи Україно! І вільний народ…», покладанням квітів до меморіальної дошки на будинку письменника та пам’ятного знаку в сквері імені Олеся.

У фойє районного будинку культури відбулася презентація робіт переможців та учасників відкритого літературно-мистецького конкурсу для дітей та молоді ім. Олександра Олеся «… І розітнувсь мій перший спів»? gереможці якого отримали дипломи та грошові винагороди. Цьогоріч на конкурс було представлено понад 400 робіт 101 конкурсанта.

Кульмінацією святкових заходів стало літературно-мистецьке свято «Душа Олеся, його поезія – в Україні». У програмі свята звучали музичні твори на слова О.Олеся у виконанні викладачів та учнів Білопільської дитячої музичної школи, творчих колективів Білопільського районного будинку культури, в т.ч. найвідомішs – «Сміються, плачуть солов’ї…», «Коли Україна за право життя
з катами боролась, жила і вмирала…» та ін.

No Comments
Іван Савченко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.